Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kért már valakiről jellemzést...

Kért már valakiről jellemzést a védőnő?

Figyelt kérdés
Ma bementem a helyi önkormányzathoz egy papírral ( 800 fős falu). Az ismerős hölgy mosolyogva mondta, hogy a védőnő jellemzést kért rólam. Személyesen még nem is találkoztam a védőnővel, csak telefonon kértem tőle időpontott. Csütörtökön találkozunk, de ő már előre véleményt kért. Mivel a 10 héten járok, még nem szerettük volna senkivel a hírt közölni. Mivel egy faluban gyorsan terjed a hír, most kénytelenek vagyunk rohanni a szülőkhöz. Kicsit felháborodtam!!! Feltett szándékunk volt, hogy megvárjuk a 12 hetes vizsgálatok eredményeit. 32 éves vagyok és első babás és aggódom nehogy valami baj legyen és ezért nem akartam a szülőket még értesíteni....
2009. márc. 2. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Az micsoda?
2009. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenről még nem is hallottam.
2009. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az önkormányzatról kért véleményt rólad a védőnő? biztos,hogy titokban szoktak infót kérni az emberről innen-onnan,de ez szerintem a védőnőd jellemrajza,hogy első találkozás előtt ilyet csinál. nyugodtan kérd számon, hivatalból titoktartás kötelezi,a munkájába kerülhet,ha miatta tudódik ki,hogy terhes vagy!!!
2009. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Titoktartási kötelezettsége van
2009. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mivel nagyon mellbevágott a dolog nem is kérdeztem!

Gondolom a személyiségem, az életkörülményeim stb...

Bár azért is furcsa, mert ha jól tudom a védőnő szokott a kismamákhoz személyesen kimenni és lakástanulmányt készíteni. Rosszul tudom?

2009. márc. 2. 11:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen tisztáznám vele, h' pontosan mit kért és milyen alapon. Lehet, h' az önkormányzatos nőci értett valamit félre. Beszéld meg vele, mert ha tényleg nem tartja be a titoktartást, a későbbiekben is számíthatsz rá, h' az összes eredményed, családi életed, és a baba összes kakis pelenkája téma lesz a faluban.
2009. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet én még nem hallottam, hogy jellemzést kérnek. Érdekes! És kitolás is veletek szemben! Azért én rákérdeznék nála, hogy ez mi volt, vagy miért volt rá szükség, mert csak veletek cseszett ki!

Amúgy ki szoktak menni a védőnők, bár ez helyenként igen változó. De általában vagy csak a terhesség vége felé (nem ilyen korán), vagy csak a baba megszületése után!

2009. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha életemben nem hallottam még ilyet, és első olvasás után elég durvának találom. Én mindenképpen szóba hoznám neki az első személyes találkozásunk alkalmával, és nem rejteném véka alá a véleményemet. Nem durván persze, vagy kioktatva, esetleg még viccesen azt is megjegyezném, hogy a kölcsönösség jegyében róla honnan kérhetek jellemzést, ÁNTSZ, esetelg gyerekorvos stb?! mert ugye nem mindegy, kit enged az ember be az életébe. Semmiképpen se hagyd szó nélkül.
2009. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Először a helyedben visszamennék a hivatalba és rákérdeznék, hogy mi is volt, mert egyrészt a hivatalban honnan tudták, hogy kismama vagy.ameddig a kismama nem jelentkezik a védőnőnél addig semmilyen kötelezettsége nincs felé. a másik. én kizártnak tartom, hogy jellemzést kérjen egy védőnő, mert ő maga készít környezettanulmányt abban az esetben, ha valami probléma van a családoknál, s mivel titoktartási kötelezettsége van, csak a gyerekjólléti, gyámügy vagy jegyzőnek tehet íráésbeli jelentést, ha komoly probléma van. mivel a védőnő jár a kismamáknál, és a terhesség elejétől fogva elvileg, ill. a kismama is jár tanácsadásra, ott a védőnő a személyes kapcsolatból tudja kiszűrni amit tudni szeretne. én úgy gondolom, mielőtt nekiesnél a védőnőnek beszélj a hivatalban, és megkérdezheted tőlük, ők honnan tudják, főleg mivel azt mondtad, egyenlőre titokban akarjátok tartani. fel a fejjel, lehet, hogy valami félreértés. ne aggódj, ha megkérded a védőnőt tud e valait erről biztosan elmondja neked, mert az célhja úgy is az lesz, hogy egy bizalmi kapcsolat alakuljon ki kettőtök közt!

kellemes baba várást!

22 hetes védőnő kismama

2009. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Visszamentem a hivatalba és rákérdeztem a dolgokra.

A védőnőnek az itteni rendelő miatt valami hivatalos dolga volt az önkormányzattal. Mivel ő itt mindenkit ismer az én nevem meg ismeretlen volt neki megkérdezte ki vagyok, milyen.

Az ügyintéző hölgy meg összerakta a képet is természetesen ma nekem el is mondta.

Valszeg a védőnő csak kíváncsi volt, de rosszul sült el a dolog.Már mindegy, de azért , majd megemlítem neki.

2009. márc. 2. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!