Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rákszüréssnél észre veszik ha...

Rákszüréssnél észre veszik ha valakinek HPV-je van?

Figyelt kérdés
Ezért is javasolják az évenkénti szűrést nem?
2009. márc. 1. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ( nálunk legalábbis úgy volt magánrendelésen ) hogy automatikusan nem nézték soha se. Külön kérni kellett a vizsgálatot. Viszont ha valami gyanus, akkor javasolják hogy nézessük meg. Nálam abszolut semmi gyanús nem volt, csak a magam megnyugtatására kértem a vizsgálatot, ami végül pont hogy nem nyugtatott meg, mert találtak HPV vírust. Ez után 3 havonta ellenőrzés volt. Viszont a jó hír hogy 1 év múlva az újabb vizsgálaton nem volt már a szervezetemben hála Istennek. Most szülés előtt újra megnézetem azért biztos ami biztos alapon. Nagyon remélem hogy nem jött vissza, mert a szüléssel kapcsolatban hogy lehet e ilyenkor természetes úton szülni eléggé megoszlanak itt a vélemények... úgy látom...
2009. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod.Akkor a biztonság kedvéért én is kérem.Úgy is lesz még kenet levétel szülés előtt.Amúgy van ennek valami jele?Ugyan olyan a mintavétel mint a rákszürésnél?
2009. márc. 1. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rákszűrésnél csak azt nézik, hogy nincs-e rákos elfajulás. Ezt jelzik a P1-P5-ig a betűk és számok. A P2 még jó. A P3 már nem, így ha P3 vagy annál rosszabb az eredmény akkor kivizsgálják azt is, hogy van-e HPV-je az illetőnek. Ugyanis ezeket a rákos elfajulásokat általában a HPV okozza.
2009. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Nálam abszolút semmi jele nem volt se annak hogy bennem volt a vírus, sem pedig annak hogy rá egy évre meg nem. Csak jól beparáztam közben. Nagyon-nagyon remélem hogy nem jött vissza!!! Nektek is minden jót kívánok!
2009. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nálam kb 1.5 éve diagnosztizálták a HPV-t. Előtte éveken keresztül futkoztam orvostól orvosig, mert állandóan visszatérő gombás hüvelyfertőzésem volt. És végre egy dokinak eszébe jutott megkérdezni, hogy volt-e már HPV tesztem. Akkor még nem hallottam erről a betegségről, úgyhogy köpni-nyelni nem tudtam, amikor kiderült, hogy 3 törzse is jelen van a szervezetemben. A tesztet külön kellett kérni, külön vették le a kenetet, Pestre küldték a Genoidhoz, és 6000-be került, mivel a tb nem támogatja. Az évenkénti rákszűrésen csak akkor figyelnek fel az emberre, ha p3, vagy annál rosszabb az eredménye. Esetemben- mivel tudjuk hogy fertőzött vagyok-, ha p3 lenne az eredményem, azonnal műtenék a méhnyakat. Legalábbis a doki azt mondta. Nagyon oda kell figyelni, és 6 havonta leveszi a cytologiát. Amúgy terhes vagyok, aminek nem örült az orvosom, de ez van. 30 éves vagyok, több mint 1 évig a terhesség előtt intenzív immunerősítést végeztem (méregtelenítés, vitaminok, odafigyeltem az étel minőségére, leszoktam a sok cukorról, lugosítottam, Isoprinosyn kúrákat csináltam,stb.)és így is csak az egyik törzs tűnt el. Nem akartam már tovább húzni a babázást.

Remélem te szerencsésebb vagy.

2009. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem P3 lett szeptember elején a rákszűrés eredménye + a megjegyzésben valami ilyesmi? atypusos laphámsejtek nem meghatározható okból. Meg ne kérdezd hogy mi ez, mert gőzöm sincs, a doki semmit nem mondott, csak annyit, hogy rákos laphámsejt. Na ettől nagyon okosabb lettem... :S A lényeg, hogy a P3 ellenére nem csináltak HPV vizsgálatot. Szeptember végén teherbe estem, október elején mentem a dokihoz, kértem, hogy csináljunk HPV vizsgálatot erre azt mondta hogy felesleges, mert a terhesség alatt úgy sem kezelhet semmivel, majd a szülés után megcsináljuk. Hát ettől sem nyugodtam meg. Észre vettem, hogy van egy szemölcsöm a nagyajkamon, biztos a HPV-től lehet... Most már nyomatékosan fogok kérni, hogy tájékoztasson a dokim erről az egész HPV mizériáról mert elég szörnyű dolgokat olvastam itt ezzel kapcsolatban. Pl: HPV-s kismama hüvelyi úton szült, a baba megfertőződött, a vírus a tüdejében elszaporodott és 2 hét alatt belehalt. Na én nagyon nem akarok így járni. Akkor inkább császár, pedig nagyon a természetes szülés híve vagyok, de a babáért simám bevállalnám bármikor. Szóval itt megoszlanak a vélemények a HPV-ről és a veszélyeiről a terhességre nézve. Szerintem jobb több szakemberrel beszélni nehogy valami baj legyen.

Minden jót!

2009. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem már évek óta P2-es a cytolgiám.
2009. márc. 3. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!