Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a Gábriel...

Mi a véleményetek a Gábriel fiúnévről?

Figyelt kérdés

sziasztok!

nekem nagyon tetszik ( a Gábor kiesett már mert van a családban kettő is) de érdekelne hogy nem túl lányos hangzású e?

esetleg valaki aki ezt a nevet adta a kisfiának, szeretitek?

köszi a kulturált válaszokat!


2011. ápr. 7. 09:09
1 2
 1/17 kisnita ***** válasza:
100%
Bocsi, de nekem nem tetszik.:S Nem tudnám elképzelni, hogy így hívjam a fiam sőt még azt sem ha egy kisfiú vagy akár egy meglett férfi ilyen névvel mutatkozzon be. Nem tudom... olyan fura.
2011. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az állami biztosító jut róla eszembe, ott dolgozott apukám, mikor kicsi voltam: Még szerencse, hogy van Gábriel.:D És egy kis aranyos göndör hajú baba jelenik meg, nekem egy angyalka jut róla eszembe. Ha külföldiesen Gébrielnek mondod, szerintem jobban hangzik, mint á-val. É-vel tetszi is, de á-val nem:(
2011. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem is egy angyalka jut eszembe róla meg a reklám.:-) Én nem adnám,sztem halálra cikiznék.
2011. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ferjemet hivatalosan Gabrielnek hivjak. Ekezet nelkul, de mi Gabornak, szulei Gabinak hivjak. Azt azert hozza teszem, azert lett Gabriel, mert ez a Gabor szlovak megfeleloje. Szlovakiaban elunk.

Oszinten, a ket valtozat kozul nekem jobban tetszik a Gabor, de a Gabriel sem rossz. Kulfoldon es nemcsak Szlovakiaban, a Gaborokat Gabrielnek hivjak, igy ha ezt valasztjatok, akkor nemzetkozi nevet kapna a fiad.

2011. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
őszintén a cikizéstől nem félek manapság amikor olyan neveket kapnak a kisfiúk mint a Detre, Bende, Keve, Bulcsú, Titusz, Sólyom, Nimród, Huba? félre ne értsetek nincs bajom ezekkel sem csak én meg egyiket sem adnám mert nekem furcsák, de már megszokottá váltak az extrább nevek!
2011. ápr. 7. 09:28
 6/17 A kérdező kommentje:
9.23-as köszi nálunk szempont hogy külföldön is legyen értelme a névnek, 2-évesem Alexander jó lenne ahhoz hasonló nevet találni!
2011. ápr. 7. 09:30
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem rögtön a teszt jutott róla eszembe :)
2011. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
teszt? ez jó én is Gábrielel teszteltem:D
2011. ápr. 7. 09:57
 9/17 anonim ***** válasza:
én is ezt a nevet adom a fiamnak nekem tetszik:))a páromnak is a másik neve peddig BOTOND lesz
2011. ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, azonnal az arkangyal jut róla eszembe, nem két lábon járó férfiembernek való, aki majd a kisfiatok is lesz... A "nagy magyarságtudatos" régi-új nevek sem tetszenek, amiket felsoroltál. Nekem a erőteljes férfias nevek tetszenek, amelyek ugyan komolyak, de úgy tudod őket becézni, ahogyan csak szeretnéd. Pl, Endre, Boldizsár, Dénes, Zsigmond... tetszik még az Erik is, jó kis "szikár" név. :) De úgyis Te és Ti döntitek el...
2011. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!