Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastam egy válaszban hogy a...

Olvastam egy válaszban hogy a januárban hozott rendelet szerint csak a területileg illetékes kórházban látnak el. De ha a választott doki nem az illetékes kórházban dolgozik?

Figyelt kérdés
Vidéki, falusi vagyok, de már megszűnt a havonta kijáró nőgyógyászi szolgáltatás, de a kórház ahová tartozok, csak sürgősségi terhes rendelőt tart fenn. Nincs nekik normális terhesgondozójuk. Így választottam egy dokit, de ő egy másik kórházban dolgozik, ahol a vidékieket nem kötelesek ellátni. Védőnőm is csak olyan orvosokat ajánlott aki az illetékes kórházban dolgozik. De én nem szeretnék dokit váltani, ő nagyon korrekt, lelkiismeretes és megbízom benne. Ugye nincs akadálya, hogy ott szüljek ahol ő dolgozik?
2011. ápr. 2. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha eljön a szülés ideje, szerintem bármelyik kórházba bemehetsz. Nem küldhetnek el.
2011. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt én értem. De ha be kell feküdnöm a szülés előtt, mert nem indul meg magától stb. Akkor hova kellesz majd mennem?
2011. ápr. 2. 17:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha be kell feküdnöd szülés azt úgyis az orvosod fogja elhatározni, és akkor abba a kórházba, ahol ő van! Mindenféleképpen fogadnak ott, ha tudják, hogy neked ott az XY a fogadott orvosod!
2011. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem is hallottam.. Több ismerősöm is babát vár, egyikük se a erületileg illetékes kórházba jár. Ha van választott orvosod, biztos lehetsz benne, hogy oda mehetsz szülni, ahol ő dolgozik. Ha meg esetleg be kell feküdnöd, akkor is ez az orvos fog beutalni. A védőnőd azért a területi kórházat ajánlotta, mert azokkal van kapcsolatban.. Nálunk is furán néztek, mikor bejeklentettem, hogy én nem abban szülök... végig kekeckedett a védőnő és az SZTK-s doki is emiatt...
2011. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én dokim tőlem 100 kim-re van egy nagy városban, a helyi kórházba be nem tenném a lábam, így akár rendelet ide- vagy oda (amúgy nem hallottam még erről a rendeletről) én akkor is ahhoz a dokimhoz és kórházhoz ragaszkodok.
2011. ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a helyzet. Én tatabányára szeretnék járni, mivel az első gyermekem is ott született. a 18 hetes uh-ról elküldtek, mondván januárban meghozott rendelet szerint én a jános kh-ba tartozom, ahova NEM szeretnék járni. de rendesek voltak a terhesgondozóban, mert elmondták, hogy ha írok a főigazgatónak egy levelet, amiben engedélyt kérek, h a terhesgonodozást és a szülést is elvégezzék, akkor meg fogom kapni, csak ezután mindig ezzel a papírral kell mennem hozzájuk. Szerintem 2 lehetőséged van.

1. bemész és megkérdezed a terhesgondozóban vagy a szülészeten, h van e annak vmi módja h náluk szülhess

2. ha azt mondják, h nincsen, akkor keresel egy olyan ismerőst, aki ahhoz a kórházhoz tartozik és bejelentkezel hozzájuk, aztán ha meglesz a pici akkor visszajelentkezel az eredeti címedre

2011. ápr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!