Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt egyáltalán...

A terhesség alatt egyáltalán nem szabad hasizomgyakorlatokat végezni?

Figyelt kérdés
Az első 3 hónapban sem? Végig semmilyet?
2009. febr. 24. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ne végezz semmiféle hasizomgyakorlatot. Vannak direkt kismamáknak szóló tornák, még a hasizmodat is erősítheted/karbantarthatod.

Kérdezz egy gyógytornászt erről! A húgom is gyógytornász, de fejből nem tudnám megmondani, mit lehet. Ha kell, megadhatom neked az elérhetőségét. (Neki egy fél éves kislánya van. Én a 18 hétben járok.)


Vigyázz magadra, magatokra!

2009. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, sőt ajánlatos. Sokkal erősebben tudsz nyomni majd ha van hasizmod, nem szakad a hasadon a nökedés közben a kötőszövet, ha izom van mögötte. Az első 6 hónapban nyugodtan csináld ugyanazt a testedzést amit előtte. (Természetesen ha nincs valami egyéb probléma) Az utolsó 3 hónapban kicsit lazábban. Úgyis jelzi a szervezeted, ha nem akar már mozogni.
2009. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erről megoszlanak a vélemények, még az orvosok között is. Nekem van pár edző barátnőm, van köztük olyan, aki a nyolcadik hónapban is megtartotta az óráit, van, aki leállt 7 hónaposan, de egyikük sem hagyta abba a terhesség elején. A tudományos válasz az, h' az alsó hasizmokat érdemes inkább kímélni, de ha tapasztalt sportoló vagy, érezni fogod, hol a határ. Ha aggódsz, inkább térj át az úszásra (persze megbízható uszodában), mert az mindent átmozgat.
2009. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg az óvatosság és a mértékletesség.

Ha előtte is sportoltál, akkor szerintem a felső hasizmot nyugodtan dolgoztathatod, de nagyon óvatosan! És azt hiszem közben a karokat keresztbe kell tenni, tehát nem a tarkóra, mintha átölelnéd magad a melled alatt, ezáltal megakadályozod, hogy az alsó izom dolgozzon. Préselni és nyomni közben tilos!!!

De ha viszont nem tornáztál a terhességed előtt, akkor inkább hasizmot ne végezz!

Én a fiamnál végig tornáztam a kilenc hónapot és hasizmot is csináltam, a mostani terhességemnél viszont vigyázok nagyon és csak ilyen tesze-tosza tornát végzek, hasizmot inkább kihagyom.

Üdv: 33 hetes

2009. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!