Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18hetes kismama vagyok és a...

18hetes kismama vagyok és a 16hetesen levett afp magas eredményt mutatott. Azt hiszem gond van és az orvos nem mond semmit, amit érthetnék is! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18hetes kismama vagyok és a 16hetesen levett afp magas erdményt mutatott:terhességi afp 87,62ng/ml Valid

MOM érték:2,63 Valid

Korrigált afp MOM:3.00 Valid

Nos ez volt a papiron!Azt mondta ez magas és menjek el a genetikai uh-ra!De mikor kérdeztem hogy ez mitöl lehet magas meghogy mondjon bövebb infot akkor aztmondta majd a genetikain elmondják ha baj van!

Elmentem hát a genetikaira és ott aztmondta a doki semmi eltérést nem lát pontosan ez van az akkor kapott papiron:

Egy élö magzat.Lepény mellől.

BPD:44mm,THQ:39mm,FL:29mm

Átlagos mennyiségü magzatviz

Az ultrahang vizsgálat alapján fejlödési rendellenesség nem látható!

Dg:GRAV s.18.

AFP ismétlés és UH javasolt


Szóval megkérdeztem hogy ha mindent jónak látott miért lehetett magas az afp?Erre szinte semmi választ nem kaptam és hogy miért veteti le mégegyszer az afp hisz az csak 16hetesen mutatt ,,valódi"eredményt és én már 18hetes vagyok.Erre csak annyi volt a válasz hogyha alacsonyabb lesz az érték akkor jók vagyunk!De hangsúlyozta hogy nemlátoot nitott gerincet stb!

Na most akkor aggodjak vagy sem?Mitcsináljak?Rettegek hogy nem lesz egézséges!

Van már egy 3éves teljesen egyézséges kisfiam viszont egy és fél évvel ezelött volt egy elhalt terhességem de állitólag az azért volt mert fogamzásgátló mellett estem teherbe!Ez is bele számithat?Vagy egy és fél év elég a méhnek hogy rendbe jöjjön?Én hiába kérdem a nödokit egyszerüen leolt hogy majd akkor kérdezzek ha biztos kiderül hogy baj van és akkor elmond mindent!

Attól lehet magas az afp hogy ittam elötte egy korty öszi lét?Jaj légyszi segitsetek irjatok okosságokat!Én már az interneten is végig böngésztem de konkrétan csak alacsony afp eredményekröl irnak magasról semmit!Elöre is köszi

18hetes kétségbe esett kismama


2009. febr. 21. 21:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Magas AFP nem Down kórra utal,tehát semmi köze a tarkóredő vizsgálathoz,Down gyanú esetében alacsony az AFP.Ha magas az velőcső záródási rendellenességre utalhat.Ezek nagyon durva sokszor az élettel összeegyeztethetetlen rendellenességek.Én kicsit megnyugodtam az amniocentézis eredmény után(fogyatékos intézetben dolgoztam,láttam ilyen eseteket).A vetélési kockázat egyébként 1-2%.

Mindenképpen járj utána,ha nincs gond megnyugszol.

Az eredményt pedig az anya testtömege is befolyásolja,és nem az,hogy éhgyomorra van-e.Viszont napszakonként változhat a koncentráció a vérben.Ez magzati és nem anyai vizsgálat,mint pl a cukor,amit befolyásol eszel-e és mit.Az(AFP) Alfa_fötoprotein egy fehérje,amit a magzati máj termel.


[link]

Nézz körül a honlapon,találsz még sok más érdekes dolgot is.


Boldog babavárást.

4-ik voltam.

2009. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hello a tarko redö az kifejezetten jó lett söt a 12hetes UH mikor vizsgálták aztmondták hogy nagyon jók az eredmények(méretek)Most a genetikain meg csontról csontra megmért mindent és aztmondta hogy nem lát semmi eltérést söt ezek az eredmények az átlagos 18hetes baba méretek!Nyitott gerince sincs meg semmi ilyesmi!Csak aggodok hogy miért lett magas!De a védönö is aztmondja hogy az nem számit csak a genetikai ez igaz?
2009. febr. 22. 14:13
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az Afp egy elég megbízhatatlan vizsgálat, jó lenne kitalálnának helyette valamit. Szerintem az amniocentézist kellene elvégeztetned, majd még egy genetikai uh másik intézetben. Előttem írtak már egy intézetet, az is jó, vagy az istenhegyi géndiagnosztikai centrum, itt is egy helyen megcsinálják a két vizsgálatot. Ha az amniocentézis eredménye jó lesz, akkor szerintem megnyugodhatsz. Egyébként az nagyon jó hogy a uh-n nem találtak semmit, szerintem egészséges a babád!
2009. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia. Remélem olvasod még amit írok. Nekem dettó ugyan ennyi lett az AFP-m mint Neked, és a genetikai uh-n is és a 4D-s uh-n is minden rendben volt, de labori kontroll szükséges. Ugye minden rendben van Veletek? Írnál nekem egy kicsit hogy mi lett? Nagyon meg vagyok rémülve én is! Légyszi írj hogy mi újság Veletek!!!

Miden jót! Ani.

2009. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
2009 május Május 3.án 7hós terhesen meghalt a pocimban és megkellet szülnöm.Nehatagudjatok de csak most tudtam irni nektek róla azért köszi amiket irtatok
2010. máj. 1. 00:59
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Úristen nagyon sajnálom :((

Mit mondtak az orvosok, van-e összefüggés a baba halála és a magas afp között?

Mert nekem is magas lett 3,8 MOM és nagyon félek :(((

2011. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!