Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szülhetnék otthon?...

Hogyan szülhetnék otthon? Erre fel ker kérnem az orvosom hogy vállalja el?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
ha megfelelsz a rendeletben meghatározott feltételeknek, akkor nyilván meg kell kérdezned az orvosod, aki ha eddig nem reklámozta neked ezt a lehetőséget, vszleg nem is fogja vállalni. Így kell majd keresned valaki mást. Bár, ha engem kérdezel, önzésnek tartom "nem kibírni" a kórházat, kockáztatni a gyerek életét, bár ez csak magánvélemény.
2011. márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha van az orvosnak egy kis esze akkor nem vállalja. Ha bármi gnd van, és nem értek be időben a kórházba, egy életre annyi neki. Rólad és a gyerekről már nem is beszélve....BÁRMI történhet amikor azonnal szükség van több dokira, műszerre, stb akik/amik nincsenek jelen ha házhoz megy szüleszteni. Amikor én szültem egy kismamát 5 orvos mentett meg, a babájával együtt.....egyik pillanatról a másikra.
2011. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha nekem kellett volna anno otthon szülnöm,a félelmbe haltam volna bele.Nem csak a gyerek miatt,mert mi lesz ha....???-nem nem ez miatt.Magamat is féltettem volna,hogy bármi történhet,és senkitől nem kapok azonnali segitséget.A mentő meg mire kiér,ott halunk meg a kanapémon.Áááá! Én ezt nem merném bevállalni.
2011. márc. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Már 2x szültem teljesen komplikáció mentesen, de a harmadikat is kórházban szülném. Eszméletlen mennyi macera és takarítással jár, alattam úgy cserélődött ki a lepedő hogy észre sem vettem. Azon kívül biztonságban éreztem magam hogy az első 2 napban naponta 2x megvizsgálják a babámat és bármikor bármi segítséget kérhetek és a többi gyermekem nem ugrál a fejemen.
2011. márc. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Szerintem nincs olyan orvos ma Magyarországon a szabályozott otthonszülés ellenére, aki ezt bevállalja.

Ezért is csak bábák voltak eddig is jelen az otthon szüléseknél.

Előre nem lehet megmondani, hogy egy szülésnél lesz-e komplikáció (lásd.: az utóbbi időben hányan elvéreztek szülés után, pedig ott volt helyben a segítség és legalább megpróbálták...de ennek a számnak a többszöröse, akiket a kórházban meg tudnak menteni és a baba is egészséges, mint én és a kisfiam- minket is 4-5 orvos közreműködése mentett meg a haláltól. Ha nem lettem volna kórházban, most nem ülnék itt a gép előtt, mert nem éltem volna túl a vérzést, mire beértünk volna...)

Úgy vagyok vele, hogy, ha valaki öngyilkos akar lenni, annak hajrá, de nem ilyen körülmények között: a gyermeke élete és halála felett nincs joga dönteni, ha már kihordta azt a picurt.

2011. márc. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

jajj lányok nem a véleményünket kérdezte hanem hogy hol talál hozzá ovost ha ő mer kockáztatni tegye..


Szerintem nézz utána a neten,vagy az orvosod kérdezd bár tuti nem fog jo szivvel válaszolni.

2011. márc. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem az volt a kérdés, hogy ti szülnétek-e otthon, hanem az, hogyan kell elintézni. Részemről én soha nem szülnék otthon, de mindenkinek saját belátása szerint joga van dönteni.


Meg kell vizsgálni, hogy fennállnak-e a feltételek:

- anya a döntéskor 18 és 40 év közötti

- a terhesség a 37-41. hét közötti

- a magzat koponyavégű fekvése

- háttérkórház 20 percen belül elérhető


Kizáró okok:

- anya korábbi császármetszése

- többes terhesség vagy gyanúja (ezen azért jót mosolyogtam)

- anya és a magzat egészségi állapota nem engedi meg az otthonszülést


A 36. hétig el kell dönteni, ténylegesen otthon szülni csak 2011. május 1. után lehetséges.

További feltétel:

"Minimális személyi feltétel a felelős személy, vagyis szülész-nőgyógyász szakorvos, vagy diplomás, legalább két éves szülőszobai gyakorlattal, ennek hiányában kétéves szakmai gyakorlattal és igazoltan legalább ötven szülésben való közreműködéssel rendelkező szülésznő jelenléte. Az ellátás helyszínén egyszerre két egészségügyi dolgozónak kell jelen lennie, s legkésőbb 24 órán belül gyermekgyógyásznak kell megvizsgálni az újszülöttet."

2011. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat azoknak is akik a vélményüket irták le.Igazából még nem döntöttem el az otthon szülést csak érdeklődöm.Teljesen igaza van annak is aki nem vállalná be mert tényleg veszélyes...Csak olyan szintű kórház fóbiám van...De nem éri meg ezért kockáztatnom magam és a babám egészségét.Csak megfordult a fejemben ez a lehetőség is.Várom még a további válaszokat és véleményeket.
2011. márc. 16. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én csak véleményt írok, ha nem baj. Én nem ítélem el az otthon szülést, viszont szerintem is egy szülés sok takarítással jár, folyik, csepeg minden. Ha komplikáció adódik, sokszor alig néhány percen múlik, hogy cselekedjenek, pl. ha váratlanul császármetszésre van szükség, mert veszélybe kerül a baba és a mama élete, otthon ezt nem tudják megtenni, így tragédiával végződhet. Manapság már nem olyan barátságtalanok a szülészetek, mint régen. Én első babámat várom, múlt héten néztük meg a helyi kórház szülészeti osztályát és nagyon kellemesen csalódtunk, nagyon otthonos és barátságos. Szívesen fogok ott szülni. Remélem nálatok is kedvező a helyzet!
2011. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Ezt a cikket azért ajánlom figyelmedbe.

2011. márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!