Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ausztriában cukorterhelés?...

Ausztriában cukorterhelés? Mit jelentenek ezek a számok: 101- éhgyomorra,204 - 1óra után,181 - 2óra után.

Figyelt kérdés
Azt mondta erre az orvos, hogy ez egy gyenge terhességi diabéteszt jelent, de számomra semmit.
2011. márc. 14. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan nem Ausztriában voltam terhes, hanem a világ másik felén (D-Amerika), de nálunk is hasonló számok vannak a cukor mérésére, azaz nem a magyarországi mértékegységeket használják. Nálunk 120-ig normális. A terheléses cukorvizsgálat során előbb éhgyomorra nézik a cukrot, majd megitatnak (etenek?) valamivel és úgy nézik a cukrot. Ha nincs probléma a cukorral, akkor 1 órával az édes lötty megivása után megugrik a cukorszint, de 2 órával visszaáll, vagy majdnem visszaáll a normális szintre. Ha ez nem következik be, akkor beszélünk diabéteszről. Azt, hogy ez gyenge vagy milyen fokozatú az dönti el, hogy mi a normális érték felső határa és ahhoz képest milyen értéket mértek 2 óra elteltével.

Remélem érthető voltam és segítettem!

Boldog babavárást!

2011. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vércukor értéket vagy mmol/l-ben vagy mg/dl-ben adják meg. ez egy mértékegység.

Éhgyomri 6,1 mmol/l-ig elfogadható- 108mg/dl (nálad ez is közelít a maximumhoz)

a két órás: 7,8 mmol/l-ig normális - 126 mg/ dl

11 mmol/l-ig elfogadható ez 198 mg/dl- És a te cukorszinted ehhez közelít, a normálistól már eltér, de elfogadható az eredmény. Szerintem diétával ezt karbantarthatod. De diétáznod mindenképp kell.


Nekem cukorbeteg a kisfiam, és kipróbáltam a mi (egészségesek)éhgyomri vércukrunk 4 mmol közelében van, étkezés előtt is ennyi, megettem rengeteg szőlőcukrot, nem tudom hány szénhidrátot és fél óra múlva volt csúcson a cukrom 7,5 és egy órával később már vissza is ment 4,5-re újra. Így néz ki egy normális szénhidrát anyagcsere, bekerül a szőlőcukor a vérbe, a szervezet inzulint termel, ami kitakarítja a vérből és visszaáll egy minimális cukorszintre. Úgyhogy a te eredményed nem hasonlít a normális anyagcserére. Sőt a közelében sincs. Valóban a cukorbetegség alsó határán van.

2011. márc. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Sokat segítettetek! Diétát már csinálom. Remélem minden rendben lesz a továbbiakban is!
2011. márc. 15. 22:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!