Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetesen voltam terheléses...

25 hetesen voltam terheléses cukorvizsgálaton. A terhelt érték 75 g glükóz után 2 órával 7, 9 volt. A doki dietetikushoz küld. Nem túlzás ez?

Figyelt kérdés
Könyvekben, és a neten is azt olvastam, hogy 7,8-7,9 -ig normális az érték. Miért kell diétáznom?
2008. febr. 5. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ne törődj vele, ez az egész szirupos vizsgálat hülyeség, nekem is magas volt és sima reggeli után, jó volt, hiába zabáltam be. Éhgyomorra is jó.

Ezt olvasd el és megnyugszol. Kellemes babavárást!

[link]

2008. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
7.8 volt nekem is. Diétával teljesen rendeződött, nem vittem tulzásba csak odafigyeltem mit mikor és mivel eszem. A baba egészsége érdekében fontos ezt megtenni.
2008. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 7,3 volt és a doki azt mondta hogy diétázzak, aztán vettem vércukormérőt és itthon ugyanugy megcsináltam a 75 g glükozos löttyött utána 2 órával mértem és tökéletes lett. Azt mondják az idegesség viszi fel ilyenkor a cukrot mert azért egy kismamának elég nehéz 2 óráig se enni se inni. Beszélj a dokiddal.

2008. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is befolyásolja a terheléses vizsgálat eredményét, hogy előző este mit ettél. Bár sok orvos szerint ez nem igaz, de jópáran tapasztalták már. Ettél előző este valami édességet, vagy esetleg zsírosat? Mert ha igen, attól lehet magasabb. Ebben az esetben én kérném, hogy ismételjük meg a vizsgálatot és odafigyelnék az előző esti étkezéemre.

Másrészt viszont: A babának a magas cukortól lehet baja, de a diétától nem.

2008. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8.0 volt először. Kértem, ismételjük meg, mondván stressz és vacsora miatt. Másodszor nem vacsoráztam, 8.7 lett terhelés után két órával, és nyugodt voltam.

Szóval az ég egy adta világon semmi nem befolyásolja külső tényező, én a te helyedben nem ismételtetném meg, mert lehet, rosszabb lesz, de felesleges megint az egekig lőni a cukrot. Az árt a babának! Az anyagcsere iszonyatos lengedezése.

A háziorvosom szerint ez a vizsgálat a legnagyobb hülyeség a világon! A glükóz termeli a legtöbb cukrot,attól szökik oly magasra ez az érték. Soha nem eszek olyan édeset én sem ,soha nem megy fel addig a cukrom itthon, egy étkezés után sem.. Ha ismételni akarsz, kérd a tej-zsemlét! Vagy pedig próbáld helyrehozni az anyagcsere mozgásod, mert neked is az a a gond, (nem cukrosok vagyunk!!!) aminek az a lényege, hogy evés után 1 órával, már térjen vissza az éhomira, vagy közel hozzá. Ezt úgy lehet elérni, hogy egy nap 5-6- szor eszel, és többnyire teljes értékű táplálékokat veszel magadhoz. (cukor, csoki, édes üdítők, szőlő, banán, magas glikémiás indexűek-rizs, krumpli, tészta..kivéve makaróni, spagetti, durum kilőve, tejből is napi 3,5 dl-t lehet elfogyasztani, azt is többszörre, és finom ásványvizet inni. :) ) 3-4óránként egyél, ebéd és vacsi legyen táplálóbb. 5-6mmol/L között mozogjon étkezés után egy órával. Én is ezt csinálom, és sétálok mindennap. Sok finom gyümi, zöldség, bár azok sem haladhatják meg a napi fél kilót, de elosztva. Meg lehet csinálni a babáért! Ha nekem sikerült, neked is sikerülni fog! Próbáltam én is dietetikushoz bejutni, de az 3 hónap (két hónap múlva szülök) Belgyógyászismerősöm és védőnőm javaslatára teszek így, hasznos és kezdem megszeretni ezt az étkezési formát. Háziorvosom legutóbb azt mondta: MENJEN MÁR HAZA ÉS LAKJON JÓL, ne rontsam el az egészségem :) Mondtam neki, nem vagyok éhes :) Cukor helyett nagyon ritkán nádcukrot használok, kenyér helyett abonett, vagy kétszersült, néha vizeszsemle..

Ha bármi kérdésed van, írj privibe, én már profi vagyok. Engem is jól beparáztattak, de nem kell...nyugi!

pusszancs:

30 hetes kismama

2008. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hidd ell azért egy picit magas és a jobbik esett ha diétáznod kell,mint diéta mellet inzulint is adni, és még minden étkezés után szurkálni az ujjadat, hogy megnézd hogy mennyi a cukrod.Én sajnos így jártam, nekem a cukorterhelés után 9 volt a cukrom, és bizony bekellet feküdnöm a korházba, hogy beállítsák a cukromat,utána a terhességet végig diétáztam + az inzulin a mindennapos cukor mérés otthon ugyhogy nem könnyü végig csinálni,de a gyermeke egészsége érdekében egy anya sok mindent megtesz,én ugy érzem.És szülletett egy egészséges kisfiam aki 3 éves, és most várom a kistestvérét akivel minden bizonnyal megint diétáznom kell,de azért remélem az inzulin most elmarad.Fogad meg az orvos tanácsát,tudom nem könnyü lemondásokal jár,meg a rengeteg számolás,hogy mibe mennyi szénhidrát van,tudom nehéz de belle jössz,csak kitartás,és azt fogod mondani,hogy megérte,hisz a karjaidban fogod tartani az életed értelmét a csöpp Gyermekedet.
2008. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!