Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok és...

4 hetes terhes vagyok és kijött az orromon egy herpesz és benne is ez baj lehet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 06:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a felsőajkamon van egy hatalmas undormány. Enni is alig birok tőle. Állítólag akik hajlamosak rá,úgymond herpeszvírus hordozók mint én is(gyerekkorom óta gyötör ez a nyavalya,a Nagymamámtól örököltem), azoknál nem veszélyes a magzatra.
2011. márc. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nekem 2-3 évente egyszer van!!!
2011. márc. 9. 06:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond, a te szervezeted is hozzá van szokva. Bár én nem vagyok orvos,de az összes szakkönyvben ezt olvastam. Nézz utána.
2011. márc. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is évente,félévente jön ki. Ha megfázom vagy valamiből bekájaltam. pl.Most hétvégén befaltam vagy 70 dkg pisztáciát.
2011. márc. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én azért nem nyugtatnálak ennyire. Igaz, hogy a te szervezeted hozzá van szokva a vírushoz, sőt, mivel hordozó vagy, valamennyire természetes, hogy most, hogy kismama vagy, kiis jött, hisz a szervezeted immunrendzere most alacsonyabb fokozaton dolgozik.

De: a babára lehet hatása, főleg így az első hetekben. Nekem a 2 nagyobb gyerekem szívzüörejjel született. Akkor a kardiológus rákérdezett, nem volt-e valamilyen fertőzésem, esetleg herpeszem az első hetekben... De ezen az oldalon a válaszadó orvsok nem hozzák semmilyen betegséggel összefüggésbe a herpeszt: [link]

2011. márc. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel lányok, az első időben nekem kéthetente jött ki mindkét terhességemnél.A doki azt mondta, hogy semmi gond, csak az immunrendszer le van gyengülve, hogy ne lökődjön ki a baba az első trimeszterben.
2011. márc. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

07:58-as:a te gyerekeid biztos nem a herpesz miatt születtek szívzörejjel.A herpesz akkor veszélyes terhesswégre,ha még soha nem volt,egyébként NEM!Felesleges a kérdezőt fiktív butaságokkal pánikoltatni.


Nekem az első trimeszterben 3-szor is megjelent,teljesen egészséges a babám,soha senki nem aggódott a herpeszeim miatt,se az orvosom,se a védőnőm.Nem is kell!

2011. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Ha az ostályvzető főorvos butaságot mondott, hát, leírtam... Nem az én kitalálmányom! De milyen jó, hogy te leglább nem butaságokkal traktálod a kérdezőt! Biztosan te jobban tudod,mint egy kardiológus...

Én azér egy orvostól is megkérdezném, mi is a helyzet... nem csak egy anonim fórumon, ahomindnki joban ért mindenhez, mint a tanult orvosok... Ja! Érdkes, hogy az első 2 gyerekemnél valóban volt az első hetekben herpeszem, mindketten szívzörejjel születtek (később kinőtték, de születésük után mindketőnek nyitva volt a két pitvar közti sövény), a másik kettővel hál Istennek nem volt herpeszem, egyknek se volt a szívével gond... Tehát jobblenne orvostól kérdezni és nem itt, laikusoktól...

2011. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de azért ne vesszünk össze:)Ma megyek dokihoz és azért rákérdezek!!!
2011. márc. 9. 16:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem kérdeztem senkit :) Illetve amikor nekem kijött a herpesz akkor orvos mondta,hogy nem okoz problémát mert már bennem van a vírus.Érdekes,másnak senkinek nem okozott ez problémát csak neked...nekem meg genetikus orvos mondta,ő sem hülye gondolom,de ne izgasd fel magad,annyit nem ér az egész :)
2011. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!