Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasvérnyomás mikor gond?

Magasvérnyomás mikor gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15 hetes kismama vagyok. Egy hete éreztem, hogy valami gond van, mert fájt a fejem, pedig soha nem szokott. Minden nap este felé megmértem a vérnyomásomat: 134/89, 138/89 és 90-100 pulzus volt. Előtte nekem mindig 110-120 körül mozgott 70-80-as pulzussal. A magas lehet front miatt? Mára már visszaállt 124/80-ra és 81-es pulzusra. Kell aggódnom szerintetek? Eddig 3,5 kg-ot (65-ről 68,5-re) híztam. Attól gondolom nem lehet. Köszönöm előre is a válaszokat.
2008. febr. 3. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,az még a határ alatt van (140/90). Lehet a front miatt is,most biztos érzékenyebb vagy rá, meg lehet a magas vérbőség miatt is. Ez még normális, de azért többször ellenőrizd. Nekem is volt már 130 felett, ez még nem probléma. Gratulálok a babához és jó egészséget!
2008. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :-)
2008. febr. 3. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:
én ugy tudom a magasvérnyomást a 150/100 tol számolják !Biztos nem a hízástól,inkább a front a terhesek nagyon érzékenyek a hirtelen időjárás változásra ,32.hetes kismamánál akár szülés is elindulhat.( hallottam már ilyet)DE mindenképp jelezd a dokidnak !
2008. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vérnyomás is megkergül sajna a terhesség alatt. Nekem az első babómmal lefelé ment a vérnyomásom. Fáradékony, szédülgetős kismama voltam. A másodikkal pedig felfelé ment. A szülőágyon olyan nyelvalá adott sprét is kaptam mint a nagymamik, hogy ne menjen tovább. A szülésznőm mondta, akkor császározni kell.
2008. febr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
140/90 feletti rendszeres értéknél kell odafigyelni.Egy-egy kiugró érték lehet a front miatt, vagy idegesebb voltál,.
2008. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, szerintem nem kell aggódnod, az érték 140/90. Akkor aggódj, ha annyi lessz mint nekem, hiszen én terhességem eleje óta gyógyszert szedek rá! A kezdő vérnyomásom 180/120 volt, most 3*1 dopegytet szedek! TE NE AGGÓDJ!!!!!!!!!!

38 hetes kismama

2008. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek. Kriszta
2008. febr. 4. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!