Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az új párom nevére kerülhet a...

Carolinapest kérdése:

Az új párom nevére kerülhet a gyerek?

Figyelt kérdés
Elváltam 2 hónapja van egy kisfiam, én nevelem.Az új páromtól teherbeestem, most kb 3-4 hetes a magzat.Össze kell ahhoz házasodnunk, hogy az Ő vezetéknevét kapja a baba? Mert azzal rémisztgetnek, hogy túl kis idő telt el a válás óta és pereskedésre is sor kerülhet, de az ultrahang is egyértelműen bizonyítja, hogy nem volt férjemé. Kérem, adjanak tanácsot!
2011. márc. 4. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez elvileg úgy van, hogy ha a válástól kimondott 300 napon belül születik a pici, akkor a volt férjed nevére kerül a gyerek. Ezt csak úgy tudjátok kivédeni, ha párod elvesz feleségül!
2011. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! A baba születése előtt kell, hogy összeházasodjunk? Egyébként bizonyítani tudom, hogy már válás előtt 4 hónappal elköltözött otthonról, egyedülállóként neveltem a picit. Az új párommal szeretjük egymást, akarjuk a picit.
2011. márc. 4. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia én is igy jártam a volt férjem nevét kapta a pici.Sajna vagy össze házasodtok vagy vártok..Után lehet beadni papirt az apaság megdöntéséhez..Én nem házasodtam azért..
2011. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Természetesen összeházasodunk, nem akarjuk elvetetni, szeretjük egymást. Nem értem tisztán milyen apaságit kell utána kivizsgáltatni és megdönteni? Melyik szerv kezeli? Ha összeházasodunk akkor is kell ez az apaság megdöntése? Nem értem ennek a lényegét, kérlek írj róla bővebben! Köszönöm!

2011. márc. 4. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha össze házasodtok nem kell..Beadta az exem a biroságra az apaság megdöntése iránti keresetet elment a párom vele és ennyi..1 ből meg is volt:D

Én azért nem mentem hozzá mert nem pocakkal tervezzük az esküvőt:DDe persze akkor a párod nevére kerül

2011. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 4. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van. Ha nem házasodtok össze, tényleg a volt férjed nevére kerül a gyerek, mert nem telt el elég idő a válás óta. És itt nem a különélés, hanem a válás ideje számít.

Ha szülés utánra marad a névkérdés, gyakorlatilag az exednek kell elperelnie a gyerektől a nevét. Extrém esetben akár DNS vizsgálatot is elrendelhet a bíróság. Nálunk pl. pont ez a gyakorlat, ráadásul ennek a díját ki is kell fizetni. Mi ezért választottuk a gyors esküvőt.

2011. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a fogantatáskor még nem voltatok elválva, valóban a volt férjed nevére kerül a pici.
2011. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
HA fogantatáskor el voltak válva, akkor is a volt férj nevére kerülhet!
2011. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!