Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esténként sokszor van fülzúgás...

Esténként sokszor van fülzúgásom és erős szívdobogás érzésem. Vérnyomás vagy mi lehet?

Figyelt kérdés

Fülzúgás az olyan mintha hallanám a vonatot a fülemben, már egész kiskoromban is volt, akkor nem tudtam mi az, de abból az időből maradt meg ez a vonat a fülben érzés.

Erős szívdobogás, felgyorsul a szívem, nagy levegőket kell vennem és sokszor nehezen múlik el, teljesen fent hallom a szívem a torkom, nyakam környékén és mintha kint lenne, nagyon erősen hallom.

16 hetes vagyok, nem szeretném ha bármi baja lenne a babámnak.


2011. márc. 1. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A fülzúgás nálam nincs. De a szívdobogás érzés...:S na az nagyon. Az a furcsa, hogy akkor jön rám, mikor fekszek, tehát mikor nyugalomba vagyok. Állítólag magnézimhiány is lehet. De csak azóta van, mióta terhes vagyok, addig nem találkoztam ezzel az érzéssel. De ha belegondolunk, a szervezetnek több vért kell szállítani terhességkor, mint mikor nincs baba. Tehát jól meg van terhelve a véráram, ezért a szívünknek is jobban kell dolgozni. Én magneB6-ot szedek 3x2 szemet, azóta enyhűlt az érzés.
2011. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A magnéziummal nincs baj, eddig szedtem a magne B6-ot, most pezsgő tablettázom. Úgy érzem ez jobban hat, több is benne a magnézium.
2011. márc. 1. 09:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem szedjed nyugodtam a magneB6-ot. De a biztonság kedvéért említsd meg a dokinak is, hogy mit érzel, hátha okosabb benne.:)
2011. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1- Magas pulzust érzed így.. Ha 90, max 100-ig megy fel az nem gáz... Ingadozó vérnyomást lehet még így érezni, illetve attól is lehet magas a pulzus. Érdemes mérni a vérnyomásod, akár naponta ha van mérőd... Ha csak a védőnő méri havonta, lehet hogy pont akkor jó... mert mint mondtam, van olyan sunyi dolog terhesség alatt (amúgy is, csak olyankor ritkábban), hogy ingadozó vérnyomás


2-Stressztünet lehet.... Ha esetleg van egy belső szorongásod, túlfeszíted magad, stb... Ezt nem feltétlenül lehet a "fejedben" érezni, sokszor csak ilyen "szervi" tünete van.


Szerintem ilyenkor gyorsan kezd el a karodon mérni a pulzust ha nincs mérőd. Persze a legvalószínűbb, hogy nem lesz semmi gond, és úgy legyen, de azért ilyenkor különösen fontos erre figyelni.


Még egy tanács.... Sport, séta nagyon rendben tartja,akár az 1, akár a 2-es variáció igazolódna be :) Minden jót neked!

2011. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy ilyen esetben, most volt épp, 135/95 a vérnyomásom és 120 a pulzusom.
2011. márc. 1. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!