Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam tüdőszűrőn, mielőtt...

Voltam tüdőszűrőn, mielőtt kiderült, hogy terhes vagyok. Elmenjek genetikai tanácsadásra?

Figyelt kérdés
Nagyon ideges voltam miatta és nagyon féltem hogy baja lesz a picinek. Az akkori orvosom javasolta menjek el genetikai tanácsadára. Azóta másik orvosom van, aki nem tanácsolta, azt mondta, ha nagy bajt okozott volna, már elvetéltem volna, mivel ugye az első hetekben nagy esély van rá. Ez engem végül is megnyugtatott. A védőnőnél azért adtak beutalót a tanácsadásra. Elmenjek? Ti elmennétek? Volt már ilyenen valaki? Csak beszélgetés vagy vizsgálat is van?
2009. febr. 16. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emiatt fölösleges elmenned.Minimális az a sugárzás,ami ért.A tanácsadáson a terhes nőket megvizsgálják.Általában csinálnak egy UH-ot.Aki nem terhes,azzal csak beszélgetnek.
2009. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még felesleges elmenned. Várd meg az első, a 12-ik heti UH-t az orvosodnál és akkor lehet majd látni, hogy kell-e tanácsadásra menned. A tanácsadást azoknak ajálnják, akik 35 évesek vagy elmúltak és a családban volt valami öröklődő genetikai probléma. Először egy kb. 20 perces beszélgetés, családfa és betegségek felkutatása lesz, aztán UH. A kettő vizsgálat alapján mondanak véleményt, hogy mi legyen tovább. Veszíteni nem veszítesz vele semmit, de várd meg amíg teljesen kifejlődik a babuci (12-14 hét).
2009. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 16. 13:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia!A megtermékanyülés időpontját,ha tudod és ha nem esett bele a tüdőszűrés akkor ne menj el!De,ha már megfogant a baba és utána voltál tüdőszűrésen,én bizony nem haboznék és elmennék a dokihoz!Tudniillik,nem véletlenül van kiírva a tüdőszűrésen,hogy várandósoknak nem ajánlott!A-civiliek-is csak egyszer mennek egy évben erre a vizsgálatra,vajon miért?!Nyilván nem tesz jót a szervezetnek a sugárzás!Talán gammát is használnak,ki tudja,magyarországon mennyire fejlett(vagy nem)ez a technika?!Nem akarlak ílyeszgetni,de ártani nem fog,ha mielőbb beszélsz erről egy kompetens orvossal!Sok sikert,minden jót!
2009. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a fogantatás után voltam tüdőszűrőn. Mivel adtak beutalót is, mindenképp elmegyek. Ártani nem árthat, ha beszélek egy hozzáértővel erről. Azért én reménykedem, hogy semmi baj nem lehet belőle. A terhesgondozáson az asszisztens mesélte, hogy egy ismerőse is így járt és azóta már egy egészséges, szép babát szült, semmi baja nem lett. Remélem nálam is így lesz. Köszönöm a válaszod!
2009. febr. 16. 15:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is voltam tüdőszűrésen mielött kiderült,hogy terhes vagyok,most 14 hetes vagyok és a dokik szerint minden rendben van a babóval:)
2009. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És téged nem küldtek erre a tanácsadásra?
2009. febr. 16. 16:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges elmenned. Minimális az a sugárterhelés, amit egy mellkasröntgen okoz. Nem tudom mennyi idős a terhességed, de az első néhány hétben (akár észrevétlenül is) nem maradt volna meg az embrió. Ha medence, vagy hasi röntgen készült volna, még akkor is kicsi az esély a bajra, mellkasnál meg pláne minimális. Ha viszont helyben van a genetikai tanácsadás és esetleg más kockázati tényeződ is van, akkor elmehetsz, hogy megnyugtasd magad, és elmondják kb. ugyanezt.
2009. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a tegnapi 15:48as vagyok! Nekem azt mondták hogy valószínű nem lesz semmi vele mert akkor még nagyon pici volt......és igazuk lett voltam a 12.heti UH-n és minden rendben:)NE AGGÓDJ!
2009. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja bocsi nem válaszoltam:nem küldtek el a dokim határozottan mondta hogy semmi baj nem lesz sőt a védönő is ezt mondta!
2009. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!