Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Filmekben a terhes nők miért...

Filmekben a terhes nők miért simogatják mindig a hasukat?

Figyelt kérdés

én terhes ismerősöm pl. nem nagyon szokta, meg akiket láttam, nyilvánosság előtt, azok se nagyon...akkor simogatják, ha nagyot mozdul a baba, v. fájdalmasat rúg?

v. csak szimplán jólesik nekik?


2011. febr. 25. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ezek ösztönös mozdulatok, nemcsak a filmekben. Ha belegondolok, én is sokszor megsimogattam a hasam, mindhárom terhességem alatt. Mintha a gyerek kis kobakját akarnád megsimogatni, vagy hasonló. jelzel neki, hogy veszed az adást, hogy ott van. Van amikor a fájdalmas rúgás miatt kell egy kicsit megbökdösni. De inkább a jóérzés a jellemző. :)
2011. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A filmekben csak a dramaturgia része a has simogatás, így hívják fel a figyelmet a domborodó pocakra!
2011. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nemcsak a filmekben van. Én is símogattam a hasamat mindkét terhességemnél, olyan jó érzés volt, olyasféle szeretet, óvás, védelmezés, gyengédség érzése.
2011. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is többször megsimogattam a pocakomat, a dokim szólt rám, hogy nem nagyon kellene, mert méhösszehúzódásokat okozhat. Persze 39 hetesen már mindegy :-) Üdv.
2011. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is simogatom, pedig nekem is szólt a dokim, hogy nem kéne, mert leválhat a placenta. Már a végén vagyok, nem nagyon számít, de vigyázni kell vele.
2011. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert benne van a forgatókönyvben.
2011. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is az állapotára való figyelemfelkeltés miatt.

Amúgy én sosem simogattam/simogatom,csak akkor teszem oda a kezem,ha itt-ott kinyomja valamelyik kezét,lábát.

Úgy látom én is,hogy majdnem mindegyik kismama simogatja,vagy fogja a hasát.Terhességem előtt én is kérdeztem sokaktól,hogy miért,eltérő válaszokat kaptam.

Nekem nem esik jól,sőt,minél inkább feszül belülről a hasam,annál rosszabb,ha még kívülről is hozzáérek.

2011. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem simogatom, csak ha kinyomja magát itt-ott, akkor muszáj hozzáérnem :-)

Amúgy nekem sem kellemes hozzáérnem, érzékeny, karöltve már régen voltam.

Viszont számomra az kimondottan idegesítő, amikor egy kismama mellettem simogatja a pocakját, és "hangja" van.

2011. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

miért, hallatszik közben hang?

és hogy-hogy leválhat a méhlepény? viszen az belül van, és ha óvatosan megsimogatod, attól is? v. az már csak a terhesség végén?

2011. febr. 26. 23:24
 10/10 anonim ***** válasza:

A hangot úgy értem, hogy susog a ruha a simizés miatt.

Az orvosok többnyire azért mondják h ne simogasd, mert az méhösszehúzódást okoz, hisz a méh védi a magzatot, és az izmok összerándulnak miatta.

Amikor a magzat maga mozog, akkor is méhösszehúzódás történik, a ctg-n épp ezt vizsgálják, hogy a magzat a méhösszehúzódást hogy tűri.

Ebből kiindulva a méhösszehúzódások miatt leválhat a méhlepény...

2011. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!