Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ártalmas, ha sokat...

Tényleg ártalmas, ha sokat simogatják a pocakot? És mennyi az a sok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy méhösszehúzódásokat generál. Szerintetek van ennek valóságalapja?
2011. jan. 3. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik rendelésen ültem a dokival szemben, és simogattam a pocimat. Erre a doki rám szólt, hogy ezt nem kéne ám, mert méhösszehúzódásokat okoz. Én meg néztem Rá h.ülyén. Aztán mondta, hogy szabad, csak ne legyen pótcselekvés. A pontos időtartamot nem határozta meg, de gondolom olyan 5 perc után már lehet soknak nevezni. Mondjuk fél óránként 5 perc szerintem okés :D
2011. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

van alapja, több dokitól is hallottam. a túlzott simogatás ingerli a babát, vérbőséget okoz, görcsöket stb.

persze nem az amikor pl. bekened a hasad vagy megsimogatod a babát pár percig...

amúgy sokkal jobb, ha "csak" odateszed a tenyered és otthagyod. azt is érzi a babád.

2011. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, helyes amit leírtak, és főleg ha keményedsz, közben ne simizd a hasad, mert az fokozza a görcsöt..
2011. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt én is hallottam és olvastam, biztos, hogy van alapja és igaz. De szerintem, ha néha-néha párszor megsimogatom a hasamat, amikor a babához szólok, az csak nem lehet baj.
2011. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most voltam kórházban, velem egy szobában olyan 28-32hetes kismamik voltak, nekik szólt a doki a simogatásért. Én a 39.hétben járok, így mondta simogathatom nyugodtan...nekünk már nem kell egyben maradnunk...

Szóval biztosan van valami alapja, persze nem pár perces símogatástól

2011. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!