Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Budai Szent Imre kórházról...

Budai Szent Imre kórházról tapasztalatok? Hogy zajlik ott a szülés, mit kell vinni a babának?

Figyelt kérdés
Akinek nem volt fogadott orvosa és nem is fizetett a dokinak(én nem fogok)azzal hogy "bántak"?
2011. febr. 25. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik kérdező válaszára írtam:

"2-szer is.

A szülés mindkétszer szép élmény, mindenki nagyon kedves, segítőkész (beleértve az eü személyzettől a takarítónőig).

Fogadott orvosom és szülésznőm volt. (Az első szülésznő csalódás volt, a második szuper jó.)



A gyermekágyas részleg... Amikor először szültem, voltak velük gondjaim, de másodszor már rutinosabb voltam minden tekintetben,és talán ők is segítőkészebbek voltak.


A kórház szerintem tiszta, kaja mint a legtöbb kórházi felejthető, vigyél sok-sok innivalót majd, mert jól fog jönni.


Gátvédelemre törekednek, szerintem már minden szülésznő, persze biztos van ügyesebb köztük. Első babánál sajnos nem volt rá lehetőség. A másodiknál volt, lettek ugyan felszíni sérüléseim, de a metszéshez, repedéshez képest elenyésző "utófájdalommal".


Mire vagy még kíváncsi?"


Vagyis volt fogadott orvosom, de tudtommal azok se nagyon panaszkodnak, akiknek nincs.


A babának pelenka kell (én vittem 2-3 db textilt is a feje alá), és hazamenős ruha. (Nem árt egy vékonyabb sapka, kiskesztyű, ha kiviszed a folyosóra itt picit hűvösebb van, mint a szobákban. És a kesztyűt azért, hogy ne kaparássza össze magát.)

2011. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Cumit,cumisüveget esetleg tápszert kell/lehet vinni?Ha esetleg nem lenne tejem.
2011. febr. 25. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első pár napban még nem biztos, hogy lesz tejed, de addig elvileg a baba is megvan azzal a pár cseppel, ami lesz.

A második szülésemnél én vittem be cumisüveget, mert én a tejbelövelésről csak hírből hallottam, nekem nem volt.

Az elsővel is kínlódtunk a tejjel, a másodiknál kaptunk cukros vizet, ill tápszert, mert csak nem akart a súlya megindulni felfelé. A kórházi cuclis üvegből én a szobában átöntöttem a sajátunkba, de annyira szerintem nem kell reklámozni.


Na, de inkább a szoptatásra koncentráljatok majd, vizet, tápot csak végszükségben, és ha a nővérek is úgy látják jónak, ők adnak.

2011. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Bár már nem vagyok benne olyan biztos hogy itt akarok szülni:S.Most olvastam egy szép kis történetet róla:S
2011. febr. 25. 17:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!