Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emelgethetem a babam, ha...

Emelgethetem a babam, ha terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Ma vettem tesztet, es terhes vagyok. Az elozo honapban ketszer jott meg a menszeszem. igy nem tudtuk mikor van az az idoszak amikor teherbe eshetek, hat megtortent.

Kislanyom 8 honapos, nem gond ha emelgetem?

van olyan aki hasonlo helyzetben van?


2011. febr. 22. 02:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Minél kevesebbet emelgesd, bár tudom, hogy ez nem egyszerű. Kerüld a hirtelen lehajlásból eredő emelést. Én 31 hetes vagyok és van egy 20 hónaposom, akit folyamatosan emeltem. Nem lett semmi gond, de azért vigyázni kell, és ha nem muszáj, akkor ne vedd fel.
2011. febr. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én emelgettem,muszáj volt. Akkor volt 2,5 éves amikor terhes lettem. Emeleten lakunk lift nincs, és amíg rá nem érzett a lépcsőzésre gyakran emeltem.

Ráadásul apa külföldön melózik, így mindenféle cipekedés rám várt.

De vigyázz, nálam a 28-ik héten erős görcsökkel fellépő méhszáj nyílás lett talán pont ezekből.Akkor úgy nézett ki,hogy koraszülés lesz, be kellett volna feküdnöm, amit a fent említettek miatt nem tudtam(szüleim több 100 km-re élnek), és az itthoni pihenést sem tudtam megoldani.Alig vártam mindig,hogy este legyen,mert attól fogva folyamatosan fájt mindenem, hetente ellenőriztek.

Szerencsére kihúztam a végéig, de akkor pedig kiderült,hogy a babám valahol a 30 hét után megállt a növekedésben:(((((Egészséges, de csöpp baba lett.

Szóval vigyázz nagyon magadra.

2011. febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Minden jot kivanok nektek!!!!!!!

2011. febr. 22. 08:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 34 hetes vagyok, lányom 19 hós és 11 kg. Eddig nem történt gond, mindig emelni kell valamiért, gyerekülésbe betenni, etetőszékbe tenni, de nem is ez a nehéz, hanem inkább a hajlongás, mivel nem hajlik a hasam.:))

Mindenesetre szorítkozz a minimális emelésekre és vigyázz magadra!

2011. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

16 hónapos a fiam és 14 hetes terhes vagyok. Mivel 2-3x is elkezdtem vérezni a 9-11. hét között, a doki eltiltott minden emeléstől.

Van előnye is a dolognak :) Fiam nagyon szeretett ölben lenni, most időben le lett szoktatva. Ha ülök, akkor felveszem az ölembe, de állva nem, és nem is hurcolom. Annyit emelem, hogy pl. az etetőszékbe berakom vagy a babakocsiba.

Pelenkázni ágyon szoktam, oda felmászik magától. A lépcsőzés tanulást is előbbre hoztuk mert negyediken lakunk és nincs lift. Talán 5x mentem le vele eddig, most már egész jól haladunk (persze 5 perc, mire leérünk) :D Felfelé már egész ügyesen megy.

2011. febr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek :)
2011. febr. 22. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!