Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki tavaly óta folyamato...

Ha valaki tavaly óta folyamatos táppénzen van, és idén sem szakítja meg, az a 2007-es év alapján kapja majd a GYES-t, de ha ezt megszakítjuk legalább egy nappal is akkor már a 2008-as jövedelem alapján kapjuk az ellátást. Ti tudtátok?

Figyelt kérdés
Aki 2007-ben kezdett dolgozni, ez főleg azoknál fontos. Persze a munkáltató engem erről nem tájékoztatott, gondolom nem volt érdeke. Érdemes odafigyelni erre is!
2009. febr. 12. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

és mi a teendő ez esetben? Hogy tudod megszakítani a terhességi táppénzt?

Mi van, ha kiveszi az ember a tavalyi szabadságát, ami esetleg bent maradt. Nekem ez nagyon nem lenne jó. Már, ha a 2007-es év alapján számolnák a gyed-et, mert az év nagy részében AM kiskönnyvvel dolgoztam, ami ugye sokat nem nyom a latban. 2009-ban volt már rendesen munkahelyem, bejelentve. Na, megint van min aggódni.

Ha ez tényleg így van, akkor aztán tényleg egy fillért nem kapunk az államtól. Szocpoltól elestünk, mert nem emeljük meg a tetőt, csak beépítünk, meg ha kapnánk is, az elmenne a tulajdonjog utáni illetékre, önkormányzati támogatásra sem vagyunk jogosultak, de hogy még jóformán gyed-re sem, na, ez már sok.

Ezért legyél becsületes, adózzál, stb. ennek a szemét államnak? Úgy van minden kitalálva, hogy a kisember véletlenül se járhasson jól. Na, ebbe jól belefolytam, de most felkaptam a vizet. Bocsi, ha valakit megsértettem, 26 hetes mamó

2009. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az a 2009 2008 akart lenni. előző vagyok, a háborodott :))
2009. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a tavalyi szabadságot is ki tudod venni rá, könyvelőm mondta, de elvileg új év van, így most újból jár a szabadság is.
2009. febr. 12. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!