Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatboholy vizsgálaton...

Magzatboholy vizsgálaton voltatok a Bajcsi Kórházba?

Figyelt kérdés

Segítsetek ,39 éves 12 hetes kismama vagyok elvileg nekem kötelező lenne a korom miatt! De nagyon félek még egy vérvételtől is ! Írjátok le mit tapasztaltatok légyszi!

Az egész menetére kíváncsi lennék.


2011. febr. 16. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is oda fogok menni. Ne félj, nem lesz semmi baj. Nekem már volt egyszer, de nem ott csinálták. Lefekszel, fertőtlenítik a pocakodat, kapsz érzéstelenítőt, és uh-on nézheted az egészet, ha akarod. 5 perc az egész. Nem fog fájni. Utána kicsit feszíthet, de pihenni kell, és nem lesz semmi probléma. Az sokkal rosszabb, amíg vársz az eredményre.
2011. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először egy beszélgetésre (tanácsadásnak hívják) és egy ultrahangra kerül sor. Érdemes odamenni 13:00 óra felé, mert bár később kezdődik a rendelés, nagyon sokan lesznek, és így is órákat kell majd a folyosón ülve várni. Én este hétig voltam ott. A tanácsadásnak én nem sok értelmét láttam, mert igazából arról szól, hogy elmondják, a korod miatt javallott, de minden 1000-ből 5-6 elvetél a beavatkozás következtében. Se rá-, se lebeszélni nem fognak, Neked kell döntened. Utána jön egy ultrahang, ahol megnézik a babát és a méhlepény helyzetét, és adnak időpontot a "műtétre". A mintavétel napján nagyon korán, valamikor reggel 6:30 körül kell jelentkezni a betegfelvételen, (nem éhgyomorra kell menni!) átöltözöl hálóingbe, majd átkísérnek a műtőbe. Az egész beavatkozás kb. 5-7 perc, utána visszamész a kórterembe, pihengetsz, délután 15:00 óra körül kapod a zárójelentést, és mehetsz haza. A mintavételt dr. Ferenczy Miklós végzi, szakmailag és emberileg nagyon jó, de a többiek is kedvesek. Nekem is mennem kellett hozzájuk, de végül a beavatkozást nem náluk csináltattam, hanem az ÁEK-ben dr. Hajdú Krisztinánál, mert ő a legjobb. A Bajcsyban 1-2% vetélési kockázattal számolnak, míg a doktornőnél az a szám "csak" 0,3%. Én úgy voltam vele, hogy ha már kockáztatom a baba életét, a legkisebb legyen a vetélés esélye. Ő egyébként magzatvíz-vételt csinál a kórházban, de méhlepény-mintavételt is végez az Istenhegyi Diagnosztikai Központban. Ennek az a hátránya, hogy 60.000.- Ft, viszont pár napon belül megvan az eredmény, nem úgy, mint a kórházakban. Tudom, hogy nagyon nehéz döntés, én is heteket tépelődtem rajta, de ha tudod, hogy egy beteg babát nem tartanál meg, meg kell tenni. Én egy hétig pihentem, és szerencsére nem lett semmi bajunk, a kisbabámról is kiderült, hogy egészséges. Maga a beavatkozás olyan, mint egy vérvétel, kicsit kellemetlen, de ki lehet bírni.
2011. febr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat aranyosak vagytok!

A második válaszolónak külön köszönet ,hogy ennyire tüzetesen leírta ,igazából még mindég nem tudom elmerjek

e menni ,nagyon féltem a babát ,a szúrást még csak , csak kibírnám de ,hogy esetleg őt elveszítsem azt nem hiszem !

Azon gondolkoztam mi van akkor ha beteg? Elvetetném egyáltalán? Hát szerintem akkor sem ő már az enyém és bízik bennem ,és nem engedélyezném az abortuszt akkor sem ha down korós lenne és nem önzőségből ,csak is szeretetből mi már várjuk őt ! Szültem 5 Egészséges szép gyereket ő sem lesz más, a tesók is nagyon várják főleg

a nagyok akik már lassan felnőttek !!!!!!!

2011. febr. 17. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor inkább ne csináltasd meg, ha mindenképp megtartanád. Sok boldogságot! :)

Első

2011. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek, ha tudod, hogy betegen is megszülnéd, felesleges elmenni a tanácsadásra! Minden jót Nektek!

második

2011. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Minden rendben teljesen egészséges gyönyörű kislányom

született 3870 gr 54 cm -már 2-hónapos az én kicsi kincsem !

2011. nov. 4. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon gratulálok, sok boldogságot Nektek!


második válaszoló

2011. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!