Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az újszülött baba mely lakcíme...

Az újszülött baba mely lakcímet fogja kapni, utánam vagy apa után?

Figyelt kérdés

Esetemben az állandó lakcímem Budapest, férjem, az apáé és egyben gondviselőé(!) pest megyei.


Második gyermekemet várom, de más az apuka.

Mivel első gyermekem utánam, mint gondviselő után kapja az állandó lakcímét, tehát oda kell bejelentve lennie, a mostani helyzetben az apa címe után lesz rögzítve vagy van erre törvényszerűség?

Budapesten lakunk mind a hárman egy azon címen (tartózkodási helyként) bejelentve.


2011. febr. 14. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az újszülött mindig az édesanya állandó lakcímét kapja.
2011. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben, ha házasok vagyunk, akkor nincs jelentősége, hogy az apa a gondviselő?
2011. febr. 14. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy az első írta!
2011. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is így volt:

én bp-i vagyok, az én állandó lakcímemet kapta a pici; a férjem pedig veszprém megyei állandó lakcímen van bejelentkezve. A tartózkodási címet nem veszik figyelembe.

2011. febr. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2011. febr. 15. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!