Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. hetesen bevehetem fejfájás...

10. hetesen bevehetem fejfájás ellen?

Figyelt kérdés

Már éjjel is éreztem,hogy fáj a fejem, de még most is és elég kellemetlen.Amúgy terhesség előtt is sokat fájt a fejem,de amióta babás vagyok már nem fáj annyit.Algoflexet bevehetek szerintetek???

10hetes kismami


2011. febr. 13. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is fejfájós voltam a terhességem előtt, de hál istennek terhesen egy db gyógyszer nem kellett.

Mindenesetre már a legelején kérdeztem a dokit mit vehetek be rá ha fájna, ő a panadolt mondta. Viszont itt talákoztam más gyógyszerekkel is, amiket mondtak a kismamák. Szerintem ahány orvos...

2011. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim az algopyrint mondta. Paracetamol tartalmú gyógyszert nem szoktak javasolni. Én úgy tudom az algoflex ibuprofent tartalmaz, úgyhogy elvileg beveheted, de szerintem előtte hívd fel a dokidat és azért kérdezz rá, nem tart semeddig, és ő biztosan tudja, hogy mit vehetsz be.
2011. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod bevehetsz. Nekem a Panadolt és az Algopyrnt mondta az orvosom, hogy amelyik jobban használ nekem azt nyugodtan bevehetem. persze nem marokszám.. de egy-egy szemtől nem lesz semmi bajotok. Csak ibuprofen tartalmút nem szabad.
2011. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ne vedd be!Én is kérdeztem a dokimat az elején, nekem sima algopyrint mondott, adott, is receptet.a másik a panadol.Szülés után is csak ezt a kettőt adják, az anyatej miatt, mert ugye átjut a babába.
2011. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Algopyrint és bármilyen paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót szedhetsz terhesség és szoptatás alatt is (ide tartozik a Pandol, Ben-u-ron, Paramax). A többi fájdalomcsillapítót nem ajánlják. Viszont szenvedni kár, többet árt, mint szükség esetén 1-1 szem gyógyszer.
2011. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia

Gyorsba mesélek valamit,hátha segít:)

Sztem beveheted.Én péntek óta lázas vagyok,elmentem a dokihoz,mondtam neki,hogy 37.7 a lázam,de felmegy,38.9-ig is.Meg ha köhögök,ég a légcsövem,de nem fáj a torkom,viszont napok óta szétszakad a fejem.

Erre közölte,hogy lázcsillapítót nem szedhetek az első trimeszterbe(12 hetes vagyok),Algopyrint meg egyáltalán nem.Kaptam viszont Maripen extrát. A lényeg,hogy megnéztem a Rubophen tájékoztatót,és lehet szedni.Nekem specko nem vitte le a lázam,és a fejfájásom sem csillapította,de ízületi fájdalomra remek volt.4 óra múlva bevette,m újra egy szemet.Semmi hatás.

Ekkor felhívtam a nőgyógyászom,és Algoflex fortét javasolt.De4 hogy megnyugodjak,mert össze voltam zavarodva,felhívtam egy gyerekorvost is,és számára iis teljesen egyértelmű volt,hogy természetesen nem marokszámra,és nem kúraszerűen,de alkalmanként szedhetőek,hiszen többet ártunk a lázzal,ami magas,mint a gyógyszerrel,és nem kell kínozni magunkat fájdalmakkal,ha van rá gyógyszer.És elkezdte sorolni,hogy egy csomó minden átjut a babához,amiről nem beszélnek,de ezeket kötelező nekik odaírni,mert hacsak egy alkalommal is károsul valakinek a magzata,azok joggal lehetnek kártérítéssel,még ha nem is biztos az,hogy pont attól.

Úgyhogy sztem vegyél be nyugodtan.

2011. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andrea1987 ***** válasza:
Nekem csak a panadolt mondták hogy szedhetem meg a rubohent.Én úgy tudom, hogy se algopyrint,se algoflexet nem szabad szedni.
2011. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

Az Algopyrin az egyik olyan fájdalomcsillapító, amit szabad. Nekem pl. a nőgyógyászom és a védőnő is ezt javasolta... elég fejfájós vagyok. Egyébként ezt adják közvetlenül szülés után is, ha fájdalomcsillapítót kérsz... Ha néha-néha szeded, nem árt, csak hosszas szedését nem javasolják, ui. roncsolja a vörösvértesteket.

2011. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ez az a kérdés, amire mindenki mást fog mondani.

az én dokim szerint bármit be lehet venni egyszer-egyszer. a bármit értsd: algop., panadol, algoflex, nurofen stb., sőt még a cataflamot is ajánlotta.

amúgy a szülészeten is cataflamot adtak szülés előtt és szoptatás alatt is fájdalomra.

de, hogy segítsek valamit a döntésben: amit a legtöbbet olvastam, itt , máshol is az a panadol.

jobbulást!

2011. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!szerencsére végül nem volt szükségem gyógyszerre!:-)
2011. febr. 14. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!