Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor az első babát vártátok,...

Amikor az első babát vártátok, nem féltetek attól, hogy nem fogtok e véletlenül benne "kárt" tenni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés.... de én olyan típus vagyok, hogy egy mosogatás, egy törött pohár. Már "gyakorlok", hogy minden mozdulatomra oda figyeljek, ne kapkodjak... sokszor az bennem a félelem, hogy nem fogom leejteni? Ügyesen fogom megfogni? Nem tudom érthető e, én konkrétan attól "tartok", hogy a pici törékeny testére jól fogok e tudni vigyázni az első hónapokban. Volt nektek hasonló? Nyugtassatok meg, hogy bízhatok magamban, és megy majd minden mint a karikacsapás :)
2011. febr. 10. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne ijedezz! Nem fogod sem leejteni,sem kárt tenni a babádban. A picik nem törékenyek annyira.
2011. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hidd el a kisbabák nem olyan törékenyek, sérülékenyek,amilyennek tűnnek! Ha azok lennének,ki se bírnák a megszületést :) Soha nem jutott eszembe, hogy kárt tehetek benne. Bízz magadban, az ösztöneidben, meglátod, menni fog :)
2011. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én sem gondoltam volna, hogy pont ez fog eszembe jutni..., hogy ettől fogok "tartani". Nem tartok attól egyébként, hogy milyen anya leszek, (tudom, hogy jó :)), hogy megváltozik az életem, hogy mit csinálok majd ha sír, hogy lesz e tejem... stb... Szóval semmitől nem tartok, csak attól, hogy ugye tudok rá majd "vigyázni"
2011. febr. 10. 09:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugi,nincsenek cukorból:)
2011. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj az anyai ösztön fogja tudni mikor, hogy kell majd a kicsit tartani, megfogni. Igaz én is most várom az első babámat, de viszont a nővérem kislányaira nagyon sokat vigyáztam már pici koruktól. Nem mondom hogy már mindent tudok mit mikor, hogy kell csinálni, de bízok a anyai ösztönömben, hogy fog minden menni úgy ahogy kell.

Kellemes, szép babavárast kívánok

10+4hkm

2011. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem! Azt se tudtam, hogy fogjam meg! Olyan kis pici, törékeny baba volt. Még most is sokszor mikor megfogom a kis kezét meglepődök, hogy milyen kis vékony, milyen kis törékeny... aztán persze nem így van, mert úgy söpör végig a házon, mint egy tornádó! :)))
2011. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. febr. 10. 11:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam rá anno:) Azt kellett megtanulnom, hogy fejben felgyorsuljak (gondolatok), de a mozdulataim lassuljanak. Nem kapkodni, nem azonnal ugrani. Különben megszokja, hogy elsírja magát és azonnal lesed, mire vágyik. Én inkább mára attól félek, hogy nem veszek észre valamilyen tünetet nála, ami esetleg nem olyan látványos, mint egy kiütés.Nem fogsz benne kárt tenni. Ösztönösen érzeni fogod mi a jó nektek. Csak bízz magadban és babádban!:)
2011. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ezen parázok, hogy honnan fogom tudni, hogy mi a jó neki, vagy miért sír, vagy észre veszek-e majd olyan dolgokat, amit észre kell venni...stb.

Olyan jó helye van itt a méhemben... :)

Majd csak boldogulunk, mások is a 0-ról kezdték!

2011. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Amikor megláttam, hogy a csecsemős nővérek hogy fogják, fürdetik, etetik őket, teljesen megnyugodtam, mert én százszor óvatosabban nyúltam hozzá. Ha attól nem lett baja, akkor nálam sem lesz semmi gond.

Csak ne görcsösen próbálj vigyázni rá, mert akkor tényleg baja eshet.

Jó egészséget, és majd jó babázást!

32/F

2011. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!