Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a táppénz? Pontosan...

Mennyi a táppénz? Pontosan hogyan számolják?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem, a bruttó bér 60%-a, és még abból van valamennyi levonás... De mire, mennyi %-ot vonnak még le?
2011. febr. 9. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A táppénz első 15 napja a betegszabadság, ez adó és járulékköteles, az előző naptári év napi átlagjának a 70%-a.

A táppénz mértéke attól függ, hogy hány éve dolgozol. Ha több, mint kettő, akkor 60%, ha kevesebb, akkor 50%. A kórházi tartózkodásra 50%. Ha viszont a munkaviszonyod egy évnél kevesebb, akkor csak annyi napot lehetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál.

2011. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónál a pont.

Még annyit tennék hozzá, hogy csak szja-t vonnak belőle, ami 16%. És persze az adójóváírás még rájön.

2011. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő válaszért extra köszönet, de mindenkinek nagyon köszönöm.

Még a "régi" rendszerben ismertem mindent, de nem tudtam, hogy a betegszabi 80->70% és sima táppénz 70->60% áltozásán kívül volt-e más. Akkor csak szja-t vontak, így akkor a táppénzem picit még több is volt, mint a fizetésem.

7 év munkaviszonyom van.


Még egyszer nagyon köszönöm!!

2011. febr. 9. 13:41
 14/14 anonim ***** válasza:

egy konkrét példán meg tudjuk nézni?

tehát ha jól gondolom, akkor nekem a bruttó bérem volt eddig: 140000. akkor annak a 60%-a 84000. ebből szja 17069, adójóváirás 12100. tehát csak 4969-et kell a 84000-ből levonni? marad 79031. akkor a táppénznél több marad a zsebben, mint a betegszabinál. irjatok, hogy jól értelmeztem-e.

2011. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!