Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik évböl számolják a...

Melyik évböl számolják a gyedet meg a gyest nekem? Még nem jött táppénz mennyit kapok majd kb?

Figyelt kérdés
honapja táppénzen vagyok mert nehéz fizikai munkát végeztem.dec -ra vagyok kiirva.akkor a 2007-es évet veszik alapul vagy a 8-ast?70000-rel vagyok bejelentve mennyit kapok majd ebböl kézbe kb?elöre köszönöm a válaszokat
2008. máj. 19. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Táppénznél az aktuális fizudat nézik (75%), Tgyás-nál (180 napig), Gyed-nél (2 éves korig) a szülés előtti évet (nálad 2007). A Gyes (3 éves korig) adott, a mindenkori öregségi nyugdíj összege. A Tgyás, Gyed a 2007-es fizud 75%-a, csak a Gyed-ből lejön egy csomó minden, annyival kevesebb lesz.
2008. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja! Nettó 70 000? Akkor a táppénz, TGyás olyan 53 000 Ft, plusz a családi pótlék szüléstől. A Gyeded olyan 50 000 körül lesz asszem. 1. válaszadó voltam :o)
2008. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam valahol, hogy aki decemberben szül annak nem az előző évből számolják. Sztem neked 2008-ból. Ennek szerintem nézz utána, mert elég nagy lenne a 2év között az eltérés! Telefonálj a oep-nek, kérdezz meg egy ebben az ügyben jártas könyvelőt, bár azokak sajnos néha fogalmuk sincs.
2008. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!