Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmózist csak állatürülé...

Toxoplazmózist csak állatürüléktől lehet kapni, vagy emberitől is?

Figyelt kérdés
Szobatisztaságra szoktatás van a kisfiamnál, napi szinten mosogatom ki a kakit a bugyiból és kismama vagyok. Van ettől félnivalóm? Nyilván fertőtlenítek mindent és alapos kézmosás mindenkinek, eleve nagyon adok a higiéniára pláne a vírusok miatt.
2011. febr. 5. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Ne aggódj! A macska ürüléke ami veszélyes, még pl. a kutyáé sem! Továbbá ha fogékony vagy akkor nyers húst pl. tatár beefsteak azt ne egyél és ne fogdozd a nyers húst ill. virágfölddel nem ajánlott érintkezni. Én fogékony vagyok rá és ezeket a dokim ill. a védőnőm mondta.

Boldog babavárást és sok sikert a szobatisztaságra neveléshez!

2011. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is fogékony vagyok és olvastam valahol, hogyha éppen kontaktusba kerülsz egy fertőző beteg ember ürülékével, akkor az igen is fertőz.

Ez teljesen logikus.

2011. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Toxoplazma csak a macskában van,de emberben is lehet,ha elkapja a macskától. Gondolom a kisfiad nem fertőzött toxoplazmával :) De ha van kint tartott vagy kijáró macskád,azzal vigyázz!
2011. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Nyugi,nem lesz tőle semmi bajod,főleg hogy ahogy írtad,betartod a higiénés szabályokat.
2011. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos el lehet kapni emberitől is, de ha alaposan kezet mosol, fertőtlenítesz, biztos nem lesz baj!

Fogékony vagy rá?

Én sajnos az voltam és el is kaptam a 2. terhességem alatt! :( Szerencsére egészségesen született a kisfiam, aki most 2 hónapos.

Minden kismamának ajánlom, ha nagyobb gyerkőce van, hogy a játszótéren a homokozónál nagyon figyeljen, mert szerintem én ott kaphattam el. Persze ez már nem derül ki.

2011. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Ezen a legtöbb ember átesik, csak észre sem vesszük.Kismamáknál azét veszélyes mert károsítja a fejlődő magzatot.A földben vannak ezek a kórokozók, mosatlan sárgarépát stb. ne egyél, a macska köztesgazda,ezért az ürüléke fertőzhet, emberi ürülék nem fertőz!!!
2011. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hál' égnek, én átestem! Sok cicánk volt...

A lényeg! A gyerekkaki nem fertőz!

2011. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

oké köszi :)

fogékony vagyok, pedig húszezer macskánk volt, köztük nőttem fel...

2011. febr. 9. 07:45
 9/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Ne vezessétek már félre a kérdezőt. FERTŐZ A BETEG SZÉKLET!!!!!!


"Jóllehet a betegség legfontosabb terjesztője a macska, a fertőzés továbbvitelében segítenek a házi- és vadállapotok, madarak. Fertőző forrást jelenthet a fertőzött ember is, aki székletével, vizeletével terjesztheti a betegséget. A nem megfelelően hőkezelt hús, tej, tojás is szerepelhet fertőző forrásként."


ui: nekem is 30 éve vannak cicáim és én is fogékony vagyok. Ezért is olvastam annyira utána. És én is épp ezért félek, hogy a kisfiam a játszótéren szedi össze a fertőzést.

36 hetes kismama és 2 éves kisfiú anyukája

2011. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!