Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérném a segítséget, Milyen...

Kérném a segítséget, Milyen papirt kaptam? Milyen kedvezmény?

Figyelt kérdés

Adóelőleg-nyilatkozat 2011.évben a családi kedvezmény érvényesítéséről a kifizetőtől származó bevétel adóelőlegének megállapitásához


mi ez?ki kell töltenem...


2011. febr. 3. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem a gyerekek után járó adókedvezmény?Bár mondjuk azt mi már 2 hete megkaptuk.
2011. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor kell kitöltened, ha kéred a gyerek után járó adókedvezményt (gondolom kéred)

Gyerekszámtól, és adóalaptól függ, hogy mennyit kérhetsz, illetve meg is oszthatjátok a férjeddel.

2011. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyerek után járó adókedvezmény, ami érvényes a már 91. napját betöltött magzatra is! Nekem is már 2 hete le kellett adnom határidőre. Nem tudom, hogy még leadható-e.
2011. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Január 20-ig, de legkésőbb bérelszámolásig le kellett adni, hogy ebben az évben már érvényesíteni tudd! A magzat 91 napos korától is jár!!!

Én leadtam és már többet is kaptam fizetéskor :-)))


Egy 4,5 éves kislegény + egy 16 hetes pocaklakó anyuja

2011. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már januárban érvényesithetted volna, de természetesen nem vagy elkésve, ha leadod, akor februártól már igy kapsz fizetést. A magzat 91. napos korától már jár a kedvezmény. Havi 10.000 Ft-ot visszakapsz az adódból.

A januárit majd visszakéred év végén az adóbevalláskor, ha már jogosult lettél volna rá januárban, ez nem derül ki az irásodból.

2011. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!