Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki volt mostanában magzatvízv...

Aki volt mostanában magzatvízvételen az mesélne Róla? (én a honvédbe megyek)

Figyelt kérdés

Csütörtökön megyek genetikára és ha ott úgy látják akkor magzatvízvételre .... eléggé félek hogy ne hogy baj legyen. Nektek miért kellett menni ? mi lett az eredmény ?

Magzatvízvétel után pihenni kell vagy van valami kikötés ?? Van tesó is utána mennyire lehet emelgetni ? (1 éves )


2011. febr. 1. 19:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha a férjed is ott van. Nem a genetikai tanácsadás miatt, inkább a döntés miatt. Ha javasolják az amniót, együtt kell döntenetek, és ha beleegyeztek, jó, ha van veled valaki, aki segít a hazamenetelben is. Te ne vezess!! Én például bakancsban mentem, amit le kellett venni a magzatvízvétel előtt. A szúrás lelkileg nagyon megviselt (a korom miatt vállaltam be), jó volt, hogy a férjem ott volt velem, bekötötte a cipőmet (inkább mezítláb mentem volna haza, minthogy lehajoljak bekötni), vizet hozott, fogta a kezem. Persze, ha a férjed nem ér rá, anyukád is mehet, vagy más, akit szeretnél, de azért jó, ha van ott valaki. Utána tényleg pihi egy hétig, semmi emelgetés, hajolgatás. Ne izgulj, minden rendben lesz!
2011. febr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

És egyből azon a napon csinálják az amniót is ? nem adnak egy későbbi időpontot ??


Nem hiszem hogy be tudom vállalni mert a pihenés részt mostani állás szerint nem tudnám betartani, így meg nem merném....1 éves a lányom 10 kg és senki sem tud vigyázni rá.....uh csak azt remélem h nekünk nem fog kelleni a magzatvízvétel....

2011. febr. 2. 11:03
 13/21 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

10-re odamentünk.14-re már otthon voltunk, pedig messze lakunk.

Volt egy uh, utána azonnal a genetikai tanácsadás és ott azonnal kellett dönteni, hogy mit szeretnénk.

A genetikai tanácsadáson nem mondtak többet, mást, mint amit a neten kikutattam az alacsony afp-vel kapcsolatban.


Mindenféle papírt alá kellett írni, hogy vállaljuk a vizsgálatot.

Ez a Máv Kórházban volt.

2011. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

nekem jó lett az afp...nem az a baj hanem ciszta van a baba fejében és ezért kell...


ÉS Ti hol voltatok ? neEKEM A Honvédba kell mennem


akkor aznap meg is csinálják a magzatvízvételt aki belemegy? (bocsi h értetlenkedem)

2011. febr. 2. 11:21
 15/21 A kérdező kommentje:
Ja bocsi most láttam h írtad h a mávba voltál...bocsi nagyon szétszórt vagyok :SSS
2011. febr. 2. 11:22
 16/21 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom h a honvédbe nem egyből csinálják meg, de megkérdeztem hátha járt ott mostanában valaki...
2011. febr. 2. 11:24
 17/21 anonim ***** válasza:

21:21-es

Nekem 1 hétre a genetikai tanácsadás után adtak időpontot, bementem délelőtt megcsinálták és felmentem pihenni egy szobába, ahol 3-an voltunk

Volt aki hazament, én inkább maradtam 1 éjszakára, pedig nem messze lektem.

2011. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Még valami a SOTE-n a férjemnek (az apukának) is kellett az aláírása, hogy bele egyezik a beavatkozásba. 16 hetesen adták a tájékoztató anyagot, elmondták miért szükséges. Két hét múlva kellett menni az amniora a papírokkal, majd rá egy hónapra az eredményért. A célnál volt a legrosszabb, amikor vártuk, hogy sorra kerüljünk és megmondják mi van. Engem akkor várattak a legtovább. Már remegett kezem lábam, mire bejutottunk. Amikor az orvos megmondta, hogy nem találtak rendellenességet, akkor már bőgtem is. Amikor meg még azt is megmondta, hogy kislányunk lesz, akkor már nagyon sírtam. Pityeregve mentem ki a rendelőből. Szegény várakozókat meg lehet, hogy halálra ijesztettem vele.
2011. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Hát itt kifele jövet gondolom mindenki sír :)) van aki a boldogságtól és sajnos gondolom akad olyan is aki pedig azért mert nem lett jó az eredmény :((


de jó ilyet olvasni hogy minden rendben van!


Sajnos én is kezdek idegileg ki lenni....nem tudom mi lesz ha még a magzatvízre is várnunk kell majd :((

2011. febr. 2. 13:25
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a MÁV és a Honvéd kórház jelenleg ugyanaz. A Honvéd kórházból lett az ÁEK, ami az Árpád-hídnál van. A MÁV kórház megszűnt, de az épületében van az ÁEK szülészeti részlege (a Podmaniczky utcánál az állatkerttel szemben van), és ott rendel a Hajdú doktornő. Ott bizony egy napon van az egész, mi 12-re mentünk és 15:30-kor jöttünk el. A tanácsadás igazából annyi, hogy aláíratnak veled (csak veled) egy papírt a kockázatról, hogy tudomásul veszed, nem ők a felelősek. A lényeg előtte van, amikor a Hajdú doktornő megnézi az UH-on a babócát. Szerintem, amit ő mond, azt kell elfogadni. Persze, dönthetsz úgy, hogy máskor csinálják meg, de a 20. hét a legeslegutolsó időpont erre a beavatkozásra. A doktornő biztos ebben is fog segíteni. Tudom, hogy nagyon idegölő ez a várakozás, sok erőt hozzá, és remélem, nem lesz szükség semmilyen beavatkozásra!

10:21-es

2011. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!