Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki volt mostanában magzatvízv...

Aki volt mostanában magzatvízvételen az mesélne Róla? (én a honvédbe megyek)

Figyelt kérdés

Csütörtökön megyek genetikára és ha ott úgy látják akkor magzatvízvételre .... eléggé félek hogy ne hogy baj legyen. Nektek miért kellett menni ? mi lett az eredmény ?

Magzatvízvétel után pihenni kell vagy van valami kikötés ?? Van tesó is utána mennyire lehet emelgetni ? (1 éves )


2011. febr. 1. 19:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a Máv Kórházban voltam.

1:35 down szindrómára a négyesteszt eredménye miatt.

6 perc volt konkrétan az előkészület, beavatkozás, az egész.

Uh-on megnézték a babát, nem láttak gondot, ennek ellenére javasolták a magzatvíz vételt.

Genetikai tanácsadás

Magzatvízvétel:

Felfeküdtem az asztalra, lefertőtlenítették a hasamat, uh-al nézték a babát, beszúrták a tűt, majd felkelhettem.

Kint fél óra ülve pihenés.

1 hét kímélő életmód

Semmit nem emelgetni - nekem is van egy akkor 1,5 éves kisfiam.

1 hét után visszatértem a mindennapokhoz, addig kíméletesen éltem, amennyire tudtam.

Eredmény: szerencsére nem igazolódott a betegség

De a várakozás alatt teljesen kikészültem, belebetegedtem.

2011. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia ! Igaz én külföldön lakok, de a procedúra úgy gondolom egyforma kellene legyen.

Előtte ultrahang volt ugyanazon az ágyon, ahol csinálták a vízlevételt. Majd ultrahanggal együtt csinálják, azon keresztül látják a babát, hogy nehogy érintsék. Maga mikor beszúrták a tűt, onnantól talán egy perc volt míg bent is volt. Nem fájt, csak a tudat tette igazán kellemetlenné. Nagyon féltem magától a dologtól, és persze félti az ember a babáját, és az eredménytől is féltem, szóval összetett, de maga a vízlevétel nem volt vészes egyáltalán. Utána még kicsit feküdtem, néhány percet, majd mehettem ki ahol mondták, hogy igyak még, és még üljek kicsit. Sokat kellett igyak 3-4 napig, és első két nap sokat pihenjek fekve, ne emelgessek. Nekem 2 éves volt a kisfiam, de kibírtuk.

Ha sor kerül rá próbáld ellazítani a picid míg beszúrnak, úgy biztos nem olyan kellemetlen. Én eltudtam. Utána azt hiszem néha volt szúró érzésem, de az normális.


Nekem az egyik AFP értékem rossz lett, ha az megvalósult volna, akkor a babánknak súlyos bajai lettek volna, ha túléli a terhességet és a szülést.


Semmi baja szerencsére már 4 éves.

Hallom sokaktól, hogy nem csináltatják meg félnek a rizikótól, de az én esetemben az orvosom azt mondta, sokkal kisebb az esélye annak, hogy a vízlevétel közben történjen hiba, mint hogy ha nem csináljuk, és a baba lesz olyan beteg, ha megszületik egyáltalán élve

Csak akkor csinálják, - még ha az eredmény a végén jó is, - ha úgy érzik muszály, és a rizikó ilyen arányú.

Azért remélem, minden rendben lesz, és nem kell megcsináld ezt sem !

2011. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok . Akartam írni ellazítani a pocid.
2011. febr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok!


Remélem nem kerül sor a magzatvízvételre!!

Nekem azért kellene mert cisztát láttak az agyába mind2 oldalon ami egészséges babáknál is előfordul de akár bajt is jelenthet.

Hát igen,lelkileg elég megterhelő ez..

2011. febr. 1. 19:53
 5/21 anonim ***** válasza:
Én a SOTE-n voltam. Maga a beavatkozás, pár perc és csak kellemetlen, de nem fájdalmas. Kaptam tájékoztató anyagot előtte a veszélyekről és az amnio utáni teendőkről. Két nap fekvést javasolnak, majd utána két hétig kímélő életmódot. Ha van segítség, akkor érdemes betartani. Nekem semmi baj nem lett.
2011. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én is SOTE-n voltam bő 2 éve. Beavatkozás pár perc, előtte után apár napig mg-ot kellet szedni, nem volt semmi gond,. 1 éjszakát bent aludtam.

Otthon pihentem, de nem feküdtem.

Rá mésfél hétre már uyganúgy dolgoztam, mint előtte, egészen a 34. hétig

2011. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

előző

én azért mentem, mert akkor 37 éves voltam, csak ez miatt és csakis önszántamból

ha valami gáz van, amúgy 2 hét múlva telefonálnak, ha nincs, akkor 4 hét múlva lehet menni az eredményért és csinálnak egy UH-ot is

2011. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én októberben voltam Debrecenben.1:100-hoz arány jött ki kombinált teszten Down szindrómára.A menete ugyan az volt, amit leírtak-nem fájt, kellemetlen volt inkább-3 napig szigorúan feküdtem, addig a férjem segített a 4 éves lányunk ellátásában.A várakozás az eredményre pokoli volt.Nagyon féltem!Szerencsére minden ok.Jó eredményt kaptunk.Minden jót!
2011. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek aki írt!


Majd csütörtökön megírom hogy mit mondtak Genetikán.

2011. febr. 2. 06:09
 10/21 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy elég akár az is ha csak én megyek vagy tanácsosabb ha mindkét szülő jelen van ?
2011. febr. 2. 08:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!