Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem tudta megoldani, hogy...

Aki nem tudta megoldani, hogy 24 hetesen terheléses cukorvizsgálatra menjen, az mikor ment végül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 26 hetesen mentem, de úgy tudom , hogy akkor is kell menni.... (Lehet én tudom rosszul).

2011. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Uhh, köszi! Ezek szerint ezt is kórháza válogatja, hogy mikor kérik.
2011. jan. 27. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem tök mindegy, mert ha 24 hetesen nem vagy cukorbeteg, 25 hetesen sem vagy az, illetve fordítva is ugyanez. Ha 24 hetesen cukorbeteg voltál 25 hetesen is az leszel. Annyi a különbség ez esetben egy hetet csúszik a kezelés. Nem hiszem, hogy ennek akkora jelentősége lenne, mert akkor magyobb gondot fektetnének rá. De volt itt, akinél egyértelmű a cukorbetegség, de még a diabetológiára is hetek múltán kapott időpontot. Illetve a doki annyit mondott, tartson 160 grammos diétát- de ennél többet nem.

Nekem a kisfiam cukorbeteg, egy hetet voltunk a kórházban kimondottan ezért, ahol nővér, diabetológus, dietetikus tartott napi több órás felkészítést. A terhességi cukornál nem csinálnak belőle nagy ügyet.

Nyilván nincs ennek akkora jelentősége, hogy napra pontosan történjen a vizsgálat. (mint mondjuk a tarkóredő vagy az AFP vizsgálat)

2011. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

24-28. hét között ajánlják.

Azért jobb hamarabb, mert ha gond van, hamarabb kiderül.

Én a 25-26 héten megyek.

2011. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a 24-28. hét között kell, én a 26.on voltam
2011. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha a 24. héten nem voltál, akkor mielőbb esedékes a vércukor terheléses vizsgálat, hogy mihamarabb kiszűrjék, ha esetleg az lennél! Nem egy nagy dolog, éhgyomorra vért vesznek Tőled, majd cukros oldat fogyasztását követően ezt megismétlik. Az első vérvétel 5,8 mmol/l, illetve a második 7,8 mmol/l feletti cukorszintje számít kóros értéknek. De ne aggódj, mert a terhességi cukorbetegség a várandóság után általában megszűnik :)

Remélem tudtam segíteni!

2011. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Holnap leszek 25 hetes, és a férjem sajnos a héten nem tudott itthon maradni a kisfiunkkal, hogy elmehessek vérvételre, majd csak jövő hét elején. Másra nem nagyon tudjuk hagyni reggel fél héttől fél 12-ig (ameddig tart), mert még csak 10 hónapos, és nincs másokhoz szokva.

2011. jan. 27. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!