Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap nagyon beütöttem a...

Tegnap nagyon beütöttem a térdem, azt mondják, hogy majd meglátszik a babán. Csak babona, vagy tényleg igaz? 20+4napos vagyok.

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Van benne valami!A tesókám fején van 5 újjnyom,mert anyukám odakapott terhesen,megijedt!

A barátnőm hasán is van valami,ő azt mondja anyuja odakapott a terhesség alatt.

Párszor én is megütöttem magam a terhesség alatt,de azén manómon nem látszik semmi!

Hát nem tudom...

2009. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Babona, abból is a legostobább fajta. Mint az összes olyan, amivel várandós nőket hergelnek.
2009. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Totál hülyeség!

Gondoljunk bele: minden kismama a terhessége során legalább 1-szr, 2-szer megüti magát, megégeti magát, megvágja magát, stb. Főleg a kétbalkezes időszakban. Tehát akkor minden baba tele lenne mindenféle foltokkal!

2009. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy ostobaság, amit valaki kitalált ,hogy ijesztgesse a többi kismamát, és a sok naív ember által csak terjed szájról szájra.....
2009. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy butaság, ahogy van. A baba ott bent nagyon védett helyen van. Nagyon nagy behatásnak kell lennie annak, hogy valami baja történjen. Én tele voltam kék-zöld foltokkal terhesség alatt, -mert nagyon gyengék a hajszálereim - akkor a gyerekeimnek úgy kellene kinézniük, mint a szilva.:)) Mégsem volt rajtuk egy mákszemnyi folt se. Nyugodj meg, sajnos nagyon sok babonát fogsz még hallani, mert egyesek szeretik ijesztgetni a kismamákat és a pici gyerekes anyukákat:((

Boldog babavárást!

2009. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

huhu akkor jó nagy pukli lesz a babám fején mert tegnap lefejeltem a polcot :)


ezek olyan babonák, mint kinek milyen alakú pocakja van, meddig tart a linea nigrája ilyesmi :)

2009. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Adri baba ***** válasza:
92%
Ha igaz akkor a gyerekemen egy tenyérnyom lesz mert odaraktam a kezem....ez olyan babona mint az hogy ne simogass macskát mert szőrös lesz a keze :))
2009. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
szerintem igaz.Anyukám amikor velem volt terhes,eltör a lába,és a jobb bokámnál kivül,van nyoma.és neki is a jobb lába volt eltörve.
2009. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj csak babona, nem lesz a babádon semmi nyoma!

Egyébként egy kis érdekesség:


Azok a szerencsés asszonyok akik megfogantak, máris újabb találgatásokba bocsátkozhattak: vajon fiú vagy leány lesz-e a kicsi. A hegyesen előreálló has fiúcskát sejtetett; a másféle lánykát. Úgy tartották továbbá, a fiú inkább a bal oldalán rugdos, a lány a jobb oldalon. Ha az anyát rosszullétek környékezik, fia lesz; ha pedig májfoltos, lába dagad, lányt várhat.Csongrádban pókháló segítségével igyekeztek megjósolni a születendő gyermek nemét. Az anya ujjával keresztülbökött egyet; és ha a pók utóbb befonta a lyukat, ő bízhatott abban, hogy fiút szül.Ha a háló lyukas maradt, az kislányt ígért.

A kellőképpen kiokosított asszony sem teherbeesése előtt, sem azután nem vett összenőtt, kettes gyümölcsöt - nehogy "kettes" gyereke legyen.Ugyanezért, amikor mosni ment, sosem vitt magával két sulykolófát.

Kutyába-macskába nem rúgott nehogy szőrös gyermeket szüljön.Hasonló megfontolásból ha valami csúf, ijesztő jelenséget vagy embert látott, gyorsan megköpködte, és fügét mutatott neki, vagy ujját nagy hirtelen a szoknyaderekába dugta.Vigyázott, ne esse rá fáról gyümölcs és ne hajítsanak hozzá semmit, mert úgy hitte: gyermeke olyan alakú anyajeggyel születhet, amilyen alakú a szóban forgó dolog.Márpedig az anyajegy testi rendellenességnek számított. Ha mégis megtörtént a baj, az anya menten felkapta és a farához nyomta a gyümölcsöt vagy tárgyat, hogy legalább olyan helyen lehessen a kicsi anyajegye, ahol senki nem láthatja.


Tewmetésre nem ment, nehogy leendő gyermeke a születés után besárguljon.Esküt lehetőleg nem tett, nehogy gyermekének baja legyen a törvénnyel.Ruhaszárító kötél alatt nem ment át, hogy a köldökzsinór ne csavarodjék a gyermeke nyakára.A hagymás ételektől, hüvelyesektől tartózkodott, attól félve,hogy a gyermek különben pattanásos lenne, vagy kiütéses betegséget kaphatna.Viszont szívesen fogyasztott hajas kukoricát, hogy a kicsi dús hajú legyen.Amikor az anya állapota már látható volt, elvárták tőle a visszafogott viselkedést.Mulatságokba nem járhatott. A kemény munkából azonban továbbra is kivette a részét.Szívesen szedették le vele először termő fa gyümölcsét, hogy az jó termő legyen.Ruháján csak akkor lazíthatott kissé, amikor az már elkerülhetetlen volt.

(Forrás:Kismama 2001.októberi száma, a szerző Podonyi hedvig)

2009. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ezek szerint megnyugodhatok.Jó babavárást nektek.
2009. febr. 3. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!