Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A normálisnak mondottnál...

A normálisnak mondottnál magasabb vérnyomás mekkora arányban végződik toxémiával?

Figyelt kérdés
Csak egy kis statisztikára vagyok kíváncsi, hány magas vérnyomással szenvedő kismamánál nem volt semmi probléma végül, avagy lett belőle tényleg toxémia.
2011. jan. 18. 06:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A már meglevő magasvérnyomás nem lehet egyenes út a toxémiához. A toxémiát egy bizonyos hormon okozza (a tudósok szerint), aminek túlsúlya felborítja az egyébként normális vérnyomású egyensúlyt is.

Ha viszont már alapból van magasvérnyomás, akkor kockázati tényező, ha még pluszban a hormon is "rátesz"...


"Az ellenőrző tesztek során a nottinghami kutatók azt találták, hogy minél nagyobb volt a kismamák vérében az angiotenzinogén oxidáltsága, ezzel együtt aktivitása, annál nagyobb esély volt a terhességi magas vérnyomás megjelenésének."

2011. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az érintetteket hátha megnyugtatja (nem csupán a magas vérnyomás ténye a gond):


"Brit kutatók felfedezték egy mechanizmust, amely az első lépést jelenti az úgynevezett terhességi magasvérnyomásnál. A cambridge-i és nottinghami tudósok a Nature tudományos folyóiratban leírták, ahogy az angiotenzinogén nevű fehérje kibocsátja az angiotenzin hormont. Az ellenőrző tesztek során a tudósok azt találták, hogy minél nagyobb volt a kismamák vérében az angiotenzinogén oxidáltsága, ezzel együtt aktivitása, annál nagyobb esély volt a terhességi magas vérnyomás megjelenésének. (MTI)"

2011. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálam a 16.héttől voltak magasabb értékek.A 37.héten már 170-re is felugrott.Volt vizesedés is, de fehérje nem volt sose, ezért nekem nem mondták soha hogy toxémiás lennék.Gyógyszerrel, kórházban 140 alatt tarották, simán születem, semmi probláma nem volt.

Miért kérdezted?Neked ilyen problámád van?

2011. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első terhességemnél már a legelején észrevették, hogy kissé magas a vérnyomásom. Nem lettem toxémiás, semmi arra utaló jel nem volt a magas vérnyomáson kívül (átlagban 140/100, volt alatta és felette is néha). A 32. héttől vérnyomáscsökkentőt kellett szednem, de nem voltam kórházban egy napot sem. Semmi problémám nem volt, sem fehérje, sem vizesedés, pedig az utolsó két hónapban már heti kétszer ellenőriztek. Simán szültem, minden gond nélkül. Csak azért érdekel, mert tervezzük a második babaát, és félek, hogy nem úszom meg ilyen könnyen a dolgot, mint először.
2011. jan. 18. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!