Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13+4 hetesen fogfájást tűrjem?

13+4 hetesen fogfájást tűrjem?

Figyelt kérdés
Felső bölcsességfogam törött 3 felé még a terhesség előtt. Mikor rászántam magam, hogy elmegyek fogorvoshoz, kiderült, hogy babát várok. Mivel nem fájt, a védőnőm azt tanácsolta, hogy az első harmadban ne húzassam ki. 3 napja viszont esténként fájdogál, néha elég kellemetlenül. Kaptam a patikában terhesség alatt is szedhető fájdalomcsillapítót, eddig még csak egyet vettem be. Most, hogy letelt a 12 hét el merjek menni fogdokihoz? Vagy még várjak vele szerintetek pár hetet,nehogy ártson a doki a Lidocainnal? Ti mit tennétek? Volt esetleg valaki hasonló helyzetben?
2011. jan. 13. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj fogorvoshoz, mert az esetleges gyulladással többet árthatsz, mint egy helyi érzéstelenítővel! Ezek csak ott hatnak, ahová beadják, nem terhelik meg a te, sem a baba szervezetét.
2011. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Remek jó érzéstelenítők vannak. Nekem több fogamat is tömték terhesen. Azt hiszem, mindig a második trimeszterben, és semmi gond nem adódott belőle.

Fogdokim szerint nem érdemes kínlódni!

2011. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is terhesen kellett mennem fogorvoshoz, mert letört a fogam és nagyon fájt. Ne félj, az érzéstelenítő csak helyileg hat, nincs semmilyen hatása a babára, viszont, ha belázasodsz a fogfájástól az már a babának sem jó.
2011. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor rászánom magam és elmegyek. Csak nagyon félek, mert a bölcsességfog amúgy is problémás szokott lenni állítólag. :-(((
2011. jan. 13. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
én voltam terhesen fogorvosnál.Szólj neki,hogy kismama vagy,és olyan érzéstelenítőt fog használni,amitől semmi gond.Ne várj vele,annál rosszabb.
2011. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nyugodtan menj fogorvoshoz, ha a sajátodban nem bízol 100 százalékig, megadom az enyém elérhetőségét, én is jártam hozzá terhesen, sőt, most is babát várok :-) Én is kaptam tőle érzéstelenítőt, de nem Lidocaint, hanem valami mást, ami nem árthat a babának. (Azóta már 3 éves.)

A száma 0620555 9019. Dr. Schmitt Jánosnak hívják.

Minden jót.

2011. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!!! Mindenképpen próbálok időpontot szerezni fogorvoshoz, mert éjjel nem sokat aludtam :-(
2011. jan. 14. 07:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!