Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhességig szabad...

Hány hetes terhességig szabad repülni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 16:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Huppsssz...

Rá szerettem volna keresni, hogy hány hetes terhességig szabad repülni... erre kidobta, amit a keresőbe akartam írni. :)

De ha már így alakult, tudtok válaszolni?

Köszi.

2011. jan. 12. 16:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet repülni, bár nem ajánlott, főleg az első és az utolsó trimeszterben. De mindenki repül és nincs semmi baj. Amúgy meg az utolsó trimeszterben nem tudom, pontosan hanyadik héttől fel sem engednek a repülőre a légitársaságok már, talán úgy tudom, hogy a 30. héttől. Mert, ha koraszülés vagy szülés történik a fedélzeten, nem tudnak ellátni.
2011. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
-Orvosi igazolással- lehet a 28. hétig. Utánna már nem ajánlott.
2011. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos terhesen simán repültem, igazolást se kértek. Légitársaság válogatja, amivel repülni akarsz, annak ahonlapján tuti ott van, hogy ők meddig engednek igazolás nálkül és meddig igazolással. Ha nincs ott, akkor e-mail nekik, vagy telefon.
2011. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Malev honlapjarol:


VÁRANDÓS KISMAMÁK UTAZÁSA



Ha az utazás bármely szakában a várandós édesanya betölti 28. terhességi hetét, ezt a menetrend szerinti indulás előtt legkésőbb 48 órával célszerű jeleznie kollegáinknak.


A 28. terhességi hetet betöltött várandós nők utazásához magyar és angol nyelvű orvosi igazolás szükséges, amelynek tartalmaznia kell, hogy az utazás(ok) adott napján (napjain) a légi utazás kockázatmentes. Az igazolást angol és magyar nyelven kell kitölteni (minta).


A terhesség 36. hetét betöltött várandós kismamák utaztatását légitársaságunk nem vállalja.

2011. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 12. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!