Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor legideálisabb az AFP...

Mikor legideálisabb az AFP vizsgálat?

Figyelt kérdés
A védőnő akkorra mondta, amikor a 16.hetet betöltöttem. A "nő" aki csinálja az AFP-t, azt mondta inkább a 17.hét betöltésekor, mert a védőnő "nem jól mondta". Most akkor melyik? Segítsetek legyetek szívesek. Előre is köszönöm.
2008. jan. 23. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Most már a 15. héten csinálják, legalábbis az én lakhelyemen. De nincs akkora jelentősége, ne parázz ezen....

Küföldön már nem is csináljank ilyen vizsgálatot...

2008. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos a jó időben való vizsgálat elvégzése. Ez általában 16 hetes és 3 napos terhesség napján végzik el.

Azért is fontos, hogy ne egy héttel később vagy hamarabb csinálják, mert akkor nagyon eltérő eredményeket lehet kapni és ez az eltérés nem azért van, mert a babának baja van, hanem mert nem a jó időben lett elvégezve a vizsgálat és ez felesleges pánikkal tölti el anyát. Naptár szerint és a menszesz utolsó napjától számolj 16 hetet és azon a héten menj csináltatni.

2008. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsi én írtam az előzőt. helyesbítek:Az utolsó menszesz első napjától számolva a 16 hetet. Így a pontos.
2008. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már el sem tudok menni ezen az AFP-s dolgon! Én nem értem és már azt sem tudom mi értelme! Nekem felső határon van az értékem. De mensihez ha számolom akkor 17, hetesen lett levéve, ha meg az ultrahang alapján akkor 16 hetes és három naposan. Van aki azt mondta azért volt magas, mert később lett levéve. Én nem tudom mi lehet de pl. azt is olvastam egy doki nyilatkozataként, hogy a mags AFP lehet azért is ha az elején valaki vérezgetett, és én vérezgettem.

Ugyanakkor tudok nem egy olyan esetet, hogy valkinek rossz lett az afpje és makk egészséges a babája, és tudok olyat is hogy jó volt az afp, és mégis sérült lett a baba.

ezek után döntsük el mi a jó? :))

2008. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a védőnőd jól mondta, betöltött 16. hetesen kell menni a vizsgálatra, legalábbis én akkor voltam és minden leletem jó is lett! Boldog babavárást! 25. hetes kismami

2008. jan. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 16-18 hét között bármikor, a lényeg, hogy a terhességi hetet fel kell tüntetni, mert ez is befolyásolhatja az eredményt, de eközött az intervallum között szerintem mehetsz. Amúgy sem az afp eredmény lesz a döntő, hanem az utána elvégzett genetikai ultrahang, ami a mérvadó, ott nézik meg a Babád, hogy minden rendben van! Ne aggódj, jó babavárást!
2008. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!