Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad terhesség alatt diétázni?

Szabad terhesség alatt diétázni?

Figyelt kérdés
amugy nem vagyok egy nagy zabáló,de az ünnepek alatt vendégségből mentünk vendégségbe és mondhatni nem keveset ettünk össze vissza,olyannyira hogy 3-4 kg simán feljött rám..kezdek aggódni hogy mi lesz még a végéig,és szeretnék egy kicsit diétázni,szabad vagy nem?29 hetes kismami
2011. jan. 5. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szabad de csak óvatosan.
2011. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Diétázni mindig szabad,akár a kismamáknak is.A baj az,hogy sokan összekavarják a jelentését.Nekem egy betegség miatt állandóan diétáznom kell.Ami azt jelenti,hogy egészségesen táplálkozok,sok hal,fehér hús,sok zöldség,korpás kenyér,kevés só......stb

37hkm

2011. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem most konkrétan mérlegre állás után még a kajára nézni sincs kedvem,de nem szeretném ha a bébi bármiben hiányt szenvedne.
2011. jan. 5. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek még muszáj is... pl nekem kellett, mert terhességi cukrom lett, így szépen szénhidrát diétára fogtak, sokkal kevesebbet ettem, mint előtte, mindent számolgatnom kellett. 6 hónaposan kezdtem, előtte sajnos feljött vagy 12 kg (veszélyeztetett terhes voltam, egy pörgős mh-ről mentem táppénzre, az elején tiszta depi voltam, és csak ettem...), diétával szülésig kb 2 kg, és ebben már benne volt a vizesedés is.

Nyugodtan diétázhatsz, fehér kenyér helyett egyél rozsosat, magosat, cukrot mellőzd, édességet szintén, nekem még gyümölcsből is meg volt szabva, h miből mennyit ehetek (gyüm.cukor miatt), szőlőt pl nem is ehettem, banánból meg kb 3 cm-es karikát egy nap...persze ez rád nem vonatkozik :)

2011. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A bébi nem fog,mert mi neki kell,azt szépen elveszi tőled,így ha nem vigyázol akkor súlyos hiánytünetek léphetnek fel nálad,úgyhogy ezért kell óvatosan diétázni,gyümi,zöldség,sovány húsok,halak,akár updateelhetsz is.Mennyit híztál ha szabad kérdezni?
2011. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyél kiegyensúlyozottan, sokszor keveset, kicsit jobban figyelj oda, ne edd túl magad. Éhezni szerintem nem ajánlatos.
2011. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a problémám. Az ünnepek alatt 6kg-ot felszedtem és a védőnő figyelmeztetett, hogy lassan a testtel. Az a baj, hogy amit szeretek és eszek pont azt nem kéne. Mint pl.: krumpli, fehér kenyér, tészták, édesség, bab, lencse. De akkor mit egyek? Nem vagyok zöldségevő! És a korpás kenyeret ki nem állhatom!
2011. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ünnepek előttig 9 kg-ot híztam,az ünnepek alatt +ban feljött az a bizonyos 3-4 kg.nálam az a baj hogy amugy is hajlamos vagyok a hízásra(terhességen kívül is)még akkor is ha egy nap csak egy fél zsemlét eszem....nem az első terhességem de most nagyon elkenődtem emiatt,mert ha nem lenne hátra még 10-11 hét de hátravan....2 napja inkább csak gyümölcsöt eszem(szeretem is a gyümit)de attól meg baromi sok a savam....hmmm...nem egyszerű a dolog....köszönöm a válaszaitokat.
2011. jan. 5. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!