Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik ti már beoltáttok...

Kismamik ti már beoltáttok magatokat az influenza elleni oltással?

Figyelt kérdés
Én a 26. hetet töltöm a héten, még nem vagyok beoltva, mert már 4,5 hete betegeskedem. Nincs lázam, de torokgyulladásom van, gyógyszert nem adnak rá. Így az oltást nem kaphattam még meg. Aggódom, mert nemsokára elér ide is.
2011. jan. 4. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem oltattam és nem is fogok!
2011. jan. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TKI Ibolya ***** válasza:

Igen, már kb egy hónapja.


29 hkm

2011. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

még egy éve beoltattam magam, utána már nem. (vagyis 2010-ben már nem).

Egyél sok c vitamint, (napi 1000 mg mehet), teázgass, és gyümölcsöket is egyél.

Jobbulást!!!


(torkodra nem lehet szedni valami strepsils-t, vagy neo-angint?) Én a múlt héten elszopogattam egyet-kettőt, mert a párom beteg volt. De nem lett bajom.


30 hetes

2011. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szenteste előtt 1 nappal (29 hetesen) beoltattam magam.


Amiért...:


1. körülöttem mindenkinek mindig van valami baja, majd én is beteg lettem dec. elején (torokfájás, nátha), már ennél a "bagatell" betegségnél is annyit kínlódtam, nemcsak a tünetek miatt, de hogy hogyan gyógyuljak meg minél hamarabb és egyszerűbben - gyógyszerek nélkül


2. tavaly kaptam h1n1 elleni oltást, semmi baj nem lett


3. annyira elkezdtem szorongani... mi lesz akkor ha nem adatom be... megláttam a tv hírekben, hogy újra fertőzött kismamák vannak az I. számún


4. az interneten is virológusok jelezték, még mindig van h1n1, ugyan nincs világjárvány, az influenza is jan.-febr.-ban szokott tetőzni


Ellenérvnek tűnt:


- gyerekorvos, háziorvos, védőnő kitértek kérdésem elől, hogy kérjem-e vagy nem...

- az interneten sem vállalják nyíltan a döntés befolyásolását

- az agyamban kreált félelmek


Akik segítettek a döntésben:


- egy bp-i gyermekkórház vezető neurológusa kifejezetten tanácsolta és érvelt is

- a mindenki által (jobb esetben) megkapott Felicitas tanácsadó könyv határozottan javasolta a második trimesztertől

- virológusok videói, cikkei (Médiatár stb.)

- a kórház szóvívője, ahol kismama a szövődményekben halt meg, ugyanis tudni kell, hogy a kismama összes hozzátartozója megkapta a védőoltást, ő maga viszont nem.

- internetes fórumokon írtak olyan kismamák, akik tavaly terhességük alatt beadatták az oltást, semmi bajuk nem lett, de a babáknak sem

- sehol nem írtak ártalmas dolgot magával az oltással kapcsolatban (ami persze nem zárja ki, hogy ugyanúgy ne legyünk betegek a beadás idején)

- háziorvosom asszisztensnője is bátran vállalta, hogy a lányának maga adta be mindkét terhességének idején, semmi baj nem történt


Amikor megkaptam, még éreztem a torkom és időnként náthás hangom volt, de gyulladás már nem lehetett.

2011. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap adott a nőgyógyász a torokgyulladásomra antibiotikumot. Azt mondta, hogy nyugodjam szedjem, mert ez nem állapot, hogy ennyi ideje baktérium legyen a szervezetemben.

Az oltást beadatom, de a gyulladás miatt még várnom kell vele sajnos. Nekem a nőgyógyászom kifejezetten ajánlotta.

2011. jan. 5. 08:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!