Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aprilis elejen szuletik a...

Aprilis elejen szuletik a babam! Mibe oltoztesem?

Figyelt kérdés
Elso baba lesz es teljesen ki vagyok borulva attol,hogy nem tudom mibe kell majd oltoztetni a gyereket legfokeppen a lakasban es altatasnal!!Vettunk neki egy vastagabb es egy vekonyabb halozsakot de ,hogy abba mibe kell legyen azt en nem tudom!!Tudnatok segiteni?
2010. dec. 30. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején tanácsolta a védőnő, hogy a "babádon mindig egy réteggel több ruha legyen, mint rajtad". Ezt a kinti öltözékre mondta. Én éjszaka rugiban altattam. Olyanban aminek csak a lába között van patent, hogy ne zavarja alvás közben. Hálózsákot nem szerette...
2010. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nyugi :)

mikor megszületik egy baba, időre és egészségesen, már tudja a saját testhőjét szabályozni, így kihűlni nem tud egy szobahőmérsékletű szobában, ruhában, betakarva. Látni fogod rajta (nem az első hét a mérvadó) hogy mennyire fázós, az én fiamnak pl folyton melege volt. Azt szokták mondani, egy réteggel adj rá többet, mint amennyi rajtad van, pl ha 20 fok van a szobában, Te melegítőgatyát, pólót és rá hosszúujjú pólót viselsz, akkor rá adj egy ujjatlan bodyt, egy hosszúujjú lábas rugdalózót és takard be vagy tedd vékony hálózsákba, így 3 vékony réteg lesz rajta, nem sül meg de nem is fog fázni. Úgyis látod, ha izzad (nyirkos a nyaka, piros az arcocskája) vagy ha fázik (a keze nem annyira mérvadó, inkább az arca ha hideg) a hálózsákra még plusz lehet tenni takarót ha hidegebb van 20 foknál. Nálunk 25 volt mikor szültem, így én nem tettem hálózsákba csak body és vékony rugi, plusz egy kis pléd. Ilyenkor még nem takaróznak ki.

2010. dec. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is áprilisi babám lesz,szintén első,szóval lehet,hogy annyira nem épkézláb tanács,de ha ennyire ki vagy bukva miatta,akkor kérdezd anyukádat,anyósodat, és a védőnődet. Én hármójuk kombinációjából veszek meg bármit is.De egyelőre ez a bármi nem sok minden:D

Sok kitartást addig is:D

2010. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tanacsokat!!Sajnos anyukam mar nem el ugyhogy ot nem nagyon tudom megkerdezni.:( A problemam az ,hogy nem telen vagy nyaron szuletik amikor ugye magatol ertetodo mit adjon ra az ember, hanem pont egy olyan idoszakban amikor nem tudom,hogy meleg lesz e vagy hideg...
2010. dec. 30. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem március 31-re van kiírva a babám, de az már szinte április. Én is nagyon tanácstalan vagyok/voltam. Egy szintén április elején szült kolléganőm adott jó tanácsokat.

Újszülött holmiból keveset, de télit vegyél. Hosszú ujjú body, rugi stb. Addigra meglátod, hogy milyen idő lesz (idén ugye hideg volt, de az elmúlt években meg már meleg), és mekkora lesz a baba (úgyse találják el pontosan a méretét). Nézzétek ki, hogy mit és honnan szeretnétek, apa vagy anyósod v. valaki elmehet és vehet még, ha szükséges. Mire a következő mérethez ér, már nyár lesz.

Márciusban úgyis meglátjátok, hogy milyen idő van, bár addigra nem hiszem, hogy kell bundazsák és egyebek, de meleg overall jól jöhet.

2010. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ez olyan érdekes kérdés, én is meg leszek lőve... DE ami fura: anyukám csecsemőgondozó, ők 30 éve még úgy tanulták, hogy a babára mindig 1 réteggel kevesebb kell, mint ránk (kivétel ha alszik), mert ők folyton kalimpálnak, izegnek-mozognak és melegük van. Ahogy én elnézem a szülők általában túlöltöztetik a babákat, folyton látom Tescoban vagy itt-ott, hogy folyik a víz egy egy babáról... Az még rosszabb szerintem. Persze az elején az újszülött még biztos nem mozog sokat, de utána szerintem nem kell rájuk 1 réteggel több. De ez most csak a véleményem volt, ha majd meglesz a babám biztos nem leszek ilyen magabiztos. :))
2010. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nehez feloltoztetni egy kisembert aki meg nem tudja megmondani,hogy miben erzi jol magat!
2010. dec. 30. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!