Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegséget...

Terhességi cukorbetegséget mutattak ki nálam, de jó későn állították be a diétámat jól, a 31. héten. Mennyi az esélye, hogy a babám károsodhat tőle?

Figyelt kérdés

Káros a babára? Igen.

* A terhességi cukorbetegségnél az inzulinhiány miatt károsodnak a lepény sejtjei, ezért romlik a magzat tápanyag és oxigénellátása, akár olyan súlyos oxigénhiány is felléphet, ami miatt a magzat elhal.

* A vércukor-szint leesése, ingadozása miatt a baba agya károsodhat.

* A cukor túlkínálat miatt a baba túl nagyra hízik, de a lepény elégtelen működése miatt nem kap annyi oxigént, mint amire a mérete miatt szüksége lenne.


Ezt olvastam most a neten, és nagyon megijesztett. Én direkt rákérdeztem a dokinál, de ő azt mondta, nem lesz semmi baja. Csak nyugtatgatni akart?


2009. jan. 24. 21:20
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy eddig mindig azt mondták, hogy a magzatvíz mennyisége rendben és a méhlepény is.

A baba mérete viszont nagyobb a szokásosnál.

2009. jan. 24. 21:47
 2/5 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi baj, csak tartsd be a diétát. Mennyi volt a mért érték?
2009. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A 26. héten a zsemle+tejre 8,6.

A 30. héten a cukros vízre már 10,48.

Mióta jó a diétám, azóta 5.6 körüli értékek szoktak lenni étkezés után, de a 26. hét előtt sosem nézték, s utána sem történt semmi a 30. hétig.

Igaz, vizeletben sosem volt cukor, sem éhgyomorra vérben.

2009. jan. 25. 01:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,ha a diéta rendben tartja a cukrot,nem lesz baj.Márpedig nálad működik a diéta.Valszeg eddig elég inzulint termeltél,és mostanság lett kevesebb a termelés,tehát nem hinném,hogy baj lenne a babáddal.Nekem is rendben volt a kislányom,pedig volt,hogy néha 7-es értéket mértem kaja után..
2009. jan. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
már a 26 héten be kellet volna a diétát állítani mert már akkor magas volt. De ne aggódj nem lesz semmi baj. én a 24. héttől ezt csinálom.Igaz kicsit szenvedek mert szeretem az édességet, de ki lehet bírni.
2009. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!