Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetesen érdemes még elmenni...

15 hetesen érdemes még elmenni toxoplazma vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Nem rég szereztem tudomást erről a betegségről,de ugy olvastam hogy az első 12 hétben a legveszélyesebb.És mi van ha a terhességem legelején kaptam el?
2009. jan. 23. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Erre nagyon, nagyon kevés az esélyed.

Miért gondolod, hogy elkaphattad? Ahhoz sok egybeesés kell, hogy pont most alakuljon ki a fertőzöttséged.

Ha soha életedben nem simogattál macskát, nem érintkeztél kerti, utcai földdel, azonban mostanában simogattál nem egyszerűen macskát, az az egyértelmű fertőzésgyanúhoz kevés! Hanem macskasegget, értél hozzá macskaürülékhez vagy kakis földhöz, akkor, és valószínűleg csak akkor kell félned, hogy pont most kaptad el.

2009. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Két szoba cicánk van,az egyik 7 éves a másik 2.azt mondták,hogy valoszinüleg rég átestem rajta.
2009. jan. 23. 12:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is mindenféleképpen érdemes elmenni megnézetni, mert ha nem vagy védett, akkor később is elkaphatod, és nem csak a terhesség elején jelent veszélyt! Ha meg védett vagy, akkor nem kell paráznod később, hogy elkaphatod. És ha egész életedben állatok vettek körül, akkor sem biztos, hogy védett vagy! Én sem vagyok védett, bármikor elkaphatnám. Pedig mindig is voltak állataink! Még szobacicám is, akinek én cseréltem az almot.

Ja és nem csak a cicától kaphatod el! A nyers hússal kell vigyázni, meg mindig jól meg kell mosni a gyümit, zöldséget. És kertészkedés közben jó, ha van rajtad kesztyű!

Ha esetleg több mindent szeretnél erről megtudni, beírod a keresőbe és sok oldalt kidob. Ott minden le van írva róla. Minden jót!

21 hetes kismami

2009. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:)
2009. jan. 23. 13:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem is mindenképp nézesd meg,nekem is a 17héten nézték,és azóta még egyszer,mert nem vagyok védett,pedig én is állatok közt nőttem fel.Elég szomorú,hogy a védőnők nem ajánlják fel már az elején,hisz honnan tudhatna az ember minden vizsgálatról,amire lehetőség van.Én is csak úgy hallottam róla.
2009. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Első vagyok, és BIZTOS, hogy rég átestél rajta... Tutti! De ha ez megnyugtat, menj el vizsgálatra, jobb túlesni rajta, mint átidegeskedni a terhességedet!

De mondom: nyugalom. Aki macskaürülékkel valaha kapcsolatban volt, az holtbiztos, hogy átesett rajta!

2009. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Utolsónak! Második vagyok! Holtbiztos, hogy nem vagyok védett és holtbiztos hogy a cicámnak én cseréltem az almot! Szóval nem kellene ezt annyira biztosra írni!

Szerintem megnézeti és akkor lesz biztos, hogy védett e, vagy sem!

A 21 hetes kismami

2009. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el.Ártani nem árt.Nekem is világ életemben voltak kutyáim macskáim, mikor terhes voltam már csak kutyám.És mégsem estem még át rajta.Szóval eléggé nyomasztott, viszont én mivel még nem estem át rajta, ezért folyamatosan kértem hogy nézzék egészen a baba születéséig.

Üdv

2009. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is egész életemben állatokkal voltam körülvéve. Kiskoromban a cicánk egerésző volt, azaz ő kinn lakott, és az is biztos, hogy rendszeresen megtisztelte a homokozót, ahol játszottam, mégsem kaptam el soha! Így azt mondom, kérd most ezt a vizsgálatot, még nem késő! És ha mégsem estél át rajta a cicád almát eztán valaki más cserélje!
2009. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Örülök, hogy ennyien nem estetek át rajta, ez engem is meglep- a munkám miatt... Nagyon, nagyon kevés kivételt láttunk eddig, hogy itt rögtön többen is lettetek a meglepetés erejével hatott...

Rendben.

2009. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!