Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Részletesen leírnátok, hogy a...

Részletesen leírnátok, hogy a legelső terhesgondozáskor a nőgyógyász miket kérdez és hogyan vizsgál? Miket használ?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Bemész elmondod hogy mikor volt mensesed utoljára, azt gyanítod hogy terhes vagy, vagy teszteltél pozitívat.

Megvizsgál, átküld uh-ra ami megmutatja hogy valójában terhes-e vagy.

Megkérdezi mikor szültél, ha szültél már, meg-e szeretnéd tartani.

Az uhs doki megnézi hogy van e magzat, van e szívhang(ezt csak a 6-7-8.héten lesz) , jó helyen van-e.

Körülbelül ennyire emlékszem, engem kézzel vizsgált, meg megnyomkodta kicsit a hasamat.

Üdv 36hetes km

2010. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség megállapításakor nálam ez volt: manuális vizsgálat a méh nagyságának és a méhszáj állapotának megítélésére. Rákszűrés, de ez csak akkor kell, ha nem volt egy éven belül. Hüvelyi uh annak ellenőrzésére, hogy jó helyen tapadt-e meg a baba. Szívpulzáció is látható volt, 6+5 hetesen voltam. Hogy érted, hogy miket használ? A két kezét, gumikesztyűt, kacsát, kolposzkópot, rákszűréshez lapocot, hüvelyi uh készüléket óvszerrel és zselével. Így értetted?
2010. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, így értettem. Köszönöm a válaszokat! :)
2010. dec. 10. 17:59
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

A rákszürés kötelezö még akkor is ha elötte egy hónapja volt. ezt bele is kell írni a kisk´nyvbe.


Megkérdzete mikor volt meg utoljára. aztán megvizsgált és hüvelyi ultrahangot csinált, a vizsgálattkor vett kenetet rákszürésre, + bakteriális szürésre is, meg vizsgálta a melleimet. megállapította hogy terhes vagyok, majd vért vizeletet vettek vérnyomást mértek és súlyt. megkérdezte férjnél vagyok-e vagy van-e komoly párkapcsolatom és hogy szükségem van-e pszihológiai segítségre (kolléganöje terhes pszichológiával is foglalkozik).


habár én külföldön élek.

2010. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos nem csinálnak rögtön uh-t, hanem kapsz beutalót és arra egy másik időpontban kell menni.

Megkérdezi, hogy mikor volt az utolsó menzid, kívánt terhesség-e, van-e panaszod?

Ha nem kell rákszűrést csinálni, lehet, hogy csak kézzel vizsgál meg.

2010. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezte, hogy mikor menstruáltam utoljára, majd azt, hogy mikor voltam utoljára rákszúrésen, aztán rákszűrés plusz hosszas, alapos hasi ultrahang teljeskörű magyarázattal, szívhang-hallgatással (nyolcadik hét), orvosi ujjongással, ami nagyon jól esett :) Manuális vizsgálat nem volt. Majd mellvizsgálat. Több nem volt, mert sajnos nem tudott elvállalni :(
2010. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hogy értve nem tudott elvállalni?
2010. dec. 17. 18:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy érti az utolsó, hogy a szülését nem tudta elvállalni.
2012. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
vcsávók?
2012. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kérdés: mikor volt az utolsó menses első napja, átlagos ciklushossz, hány éveen jött meg először, szedtél-e tablettát vagy tervezett a baba.

Ha nem volt mostanában kenet/rákszűrés akkor ezzel folytatja tehát bugyi le, asztalra fel.

Utána hüvelyi ultrahang vagy van ahol kézzel kitapintja a méhet kívül-belül, ha uh-zik: megvan-e a petezsák, nem méhen kívüli terhesség, esetleg látszik benne az embrió vagy ha már 7. hét körül mész akkor szívhang is.

Esetleg mellvizsgálat, csomók stb van-e(lánykori nevén: csöcsörészés)

Utána megkapod a beutalókat a védőnőhöz, vérvételre, vagy ha nem ő csinál uh-t akkor oda, elirányít egyéb orvosokhoz ami kellhet speciálisan neked (ekg, szemész stb)

pár jó tanács a végére

:)

2012. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!