Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kellene erősebben, vagy...

Nem kellene erősebben, vagy többször éreznem a kisbabócám mozgását?

Figyelt kérdés

19hetes 3napos terhes vagyok..

17 hetesen éreztem először a picilányom mozgását,akkor egy határozott de nem erős érzés volt.

Azóta valahogy nem tudom követni:)mármint vannak érdekes érzések a hasamban,rebegés..itt -ott egy kis koccanás talán...de még nem érzem határozottan a mozgását.

Voltam uh-on 4 napja,jól van a babám és szépen fejlődik...csak nem tudom ,hogy mit kellene éreznem és mennyire...?

Első gyermek,úgyhogy olyan tanácstalan vagyok.


Írnátok a tapasztalataitokról bébimocorgás ügyben??

Köszönöm szépen ha szántok rám pár percet:)


2010. nov. 22. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! ilyenkor még nagyon hullámzó (bár most az idő miatt is le lehetnek lassulva). Jó ha minden nap 1x érzed legalább. A látványos/fájdalmas mozgások 25 hét utántól jönnek. Ha ugy érzed keveset mozog inkább menj be kórházba vagy védőnőhőz hogy halgassa meg nehogy baj legyen. De nem kell aggodj! Minden jót!
2010. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam megmozgatásra két dolog válik be: hanyatt fekvés vagy kakaó. :) Na, ha mind a kettő van, akkor megy a tánc ezerrel. Simán állva még nem éreztem a mozgást, csak sok ülés vagy az említett fekvés közben.

Lehet, hogy ő ilyen kis gyengéd baba, nem bánt téged. :)

Nem nagyon tudom leírni, hogy milyen, amikor mozog, de néha olyan, mintha kopogna, tak-tak-tak vagy egy apró lökés és kész. Sokan buborékolásként írják le, de nekem nem olyan érzés.

Egyébként ne aggódj, minél előrébb haladtok, minél nagyobb lesz, annál jobban fogod majd érezni. :)

További szép babavárást!

21+4 h km

2010. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Amikor úgy gondolom,hogy Őt érzem én is feküdni szoktam ,legtöbbször az esti órákban van "az" az érzés.

Remélem ,hogy tényleg előbb-utóbb jobban fogom érezni a mocorgást:)

További szép estét!

2010. nov. 22. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor én is hol éreztem, hol nem ...ez teljesen normális :) Pár hét viszont és ez szépen be fog erősödni:)


Az én babám a paradicsomlevesre mindig focizott...esetleg ha Nálad is van ilyen és érezni akarod :) de a csoki tuti befutó :)

2010. nov. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ez még teljesen normális ilyenkor.Én is aggódtam 19-20 hetesen, de most 25 hetesen már elég nagyokat és sokat kalapácsol,karatézik főleg este a babácskám! :)
2010. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jo, en pl 22 hetesen ereztem eloszor mozogni a pici lanyt, nagyon izgalmas idoszak, en imadtam! :)) Meeg 2-3 het, es hatarozott mozgast fogsz erezni, meg tudod majd figyelni, hogy a babadnak is megvan a napirendje, amikor ebren van, amikor alszik. Ha megsimogatod a pocakod, majd oda fog huzodni o is, vagy odateszi valamelyik testreszet. Kommunikal majd veled, tokjo lesz! :) Beszelgess vele sokat, meg simizd a pocakod, orulni fog neki!


Boldog babavarast!


egy 3 hos pici anyukaja

2010. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a sportszeletre kezdett porogni! :))
2010. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ítatok nagyon kedvesek vagytok.

Alig várom már azt a határozott kommunikációt a picilányommal.

De az a "mintha Ő lenne" érzés általában este,amikor lefekszem a legerősebb.Néha reggelenként,úgy érzem Ő az,csak még nem vagyok benne olyan biztos:)


Minden jót kivánok Nektek!:)

2010. nov. 24. 11:15
 9/9 Snapette ***** válasza:

Én ma vagyok 19+3 napos :-). Én akkor szoktam leginkább érezni ha ülök sokat, esetleg ha felhúzom a lában (mert szokásom) pl gépezés közben. Azt hiszem, olyankor összeszűkítem a helyét, mert egy órán belül tuti tiltakozik, s rugdos. A hanyatt fekvés meg szokta mozdítani, de néha fellelkesedik, mikor eszem, vagy megiszom a kávémat.

Most még annyira pici azonban, hogy szerintem simán megtörténik, hogy mozdul de nem veszed észre, mert nem oda figyelsz. Ritka még, hogy akkorát rúgjon, hogy felfigyeljek. Nekem is kislányom lesz, nekem is első gyerek. Csak nyugodtan, szerintem nem kell idegeskedni. Én speciel jobban érzem a mozgását, ha a kezem is ráteszem a hasamra.

2010. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!