Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számolják ez esetben a...

Hogy számolják ez esetben a gyed-et?

Figyelt kérdés

2011-ben júliusban szülök, idén 7 hónap gyed és 5 hónap gyes-en vagyok. Ha januártól ki tudom venni a szabijaimat ami 67 nap és utána betegszabi aztán táppénz akkor ezt fogják figyelembe venni a következő gyed-nél?

Mert ugye az előző évet nézik, de ha akkor nem lesz bérezett napom csak januártól??

Jelenleg gyesen vagyok kisfiam 28 hónapos, munkahelyemen passzív állományban vagyok és visszavenni már nem tudnának.

Jeleztem a munkáltatónak hogy 8 hetes terhes vagyok azt mondta utána jár, hogy mit lehetne...előadtam, hogy szeretném kivenni a szabikat aztán meg táppénz.

A kérdés, hogy belemegy e??ha nem akkor mit tehetek?


2010. nov. 22. 12:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem adta ki a szabikat, az csak egy A variáció volt, ha nem gyesre mentem volna hanem visszamegyek valahova dolgozni de elötte le akarom tölteni a szabikat.

De a gyest választottam mert úgy tudtam akkor a picúr 3 éves koráig védett vagyok gyes alatt a ki rugástól.

Terveztük a második babát és kellett a munkaviszony tutira.

Nos elmentem gyesre aug.-tól és abban egyeztünk meg, hogy ha lejárt a gyes akkor kifizeti a szabijaimat és közösen felmondunk...Ezt volt a terv...de most babát várok így ugrott minden, már nem küldhetnek el a másik baba utáni 2 évet is náluk töltöm végig ugyebár.

2010. nov. 22. 21:21
 12/16 A kérdező kommentje:

Én a fehérvári tb-be megyek, de csak szerdán tudok menni.

Van minden nap azt hiszem:)

2010. nov. 22. 21:22
 13/16 anonim ***** válasza:

Na a te eseted sem egyszerű akkor. Nekem 3 melóhelyem van most szeptembertől, előtte voltam 3 hétig munkanélküli, előtte 2 meló, és most az egyik fel akarja mondani a szerződést...

Szóval a talpán legyen a tb-s pasi, ha ezt kibogozza :)

2010. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ez a dolga:)

Jelentkezz mi volt...én szintén!

2010. nov. 22. 21:51
 15/16 anonim ***** válasza:

okés :)

Ja egyébként elírtam, én is 8 hetes vagyok, így nekem is júli eleje a szülés. :)

2010. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szia!

No én csak ennyire jutottam...

El mondta a nő hogyan tudom kiszámolni, hogy hogy járok jobban...érdekes mert ezért mentem személyesen, hogy majd ők számolnak:(

Mindegy a lényeg ha nem adják ki a szabikat akkor gyesen kell lennem végig ahhoz, hogy ismét a béremből számolják a tgys-t és a gyedet. Ha kiveszem a szabikat és utána 15 nap betegszabi aztán táppénz akkor a szabi+ a betegszabi a 15 nap az alapja a gyednek.

Most már csak a munkáltató teszi a pontot az íre nálam.

Igaz jobban járnék számolás után ha szülésig gyes de az nagyon karcsú lenne addig, bár ha a főnök nem ad szabit akkor csak ez marad nálam...

Köszi a válaszokat!Remélem ebből talál vki magának is infót:)

2010. nov. 24. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!