Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számolják ez esetben a...

Hogy számolják ez esetben a gyed-et?

Figyelt kérdés

2011-ben júliusban szülök, idén 7 hónap gyed és 5 hónap gyes-en vagyok. Ha januártól ki tudom venni a szabijaimat ami 67 nap és utána betegszabi aztán táppénz akkor ezt fogják figyelembe venni a következő gyed-nél?

Mert ugye az előző évet nézik, de ha akkor nem lesz bérezett napom csak januártól??

Jelenleg gyesen vagyok kisfiam 28 hónapos, munkahelyemen passzív állományban vagyok és visszavenni már nem tudnának.

Jeleztem a munkáltatónak hogy 8 hetes terhes vagyok azt mondta utána jár, hogy mit lehetne...előadtam, hogy szeretném kivenni a szabikat aztán meg táppénz.

A kérdés, hogy belemegy e??ha nem akkor mit tehetek?


2010. nov. 22. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Hogy az ördögbe van 67 nap szabadságod?
2010. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

2008 febr.táppénz-2008.júl.28-ig. Utána tgyás 168 nap,ezután 2 év gyed ennyit számoltak ki nekem a cégnél.

Miért?Sok vagy kevés?

2010. nov. 22. 12:23
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tanár vagyok, nekem is kitartott márciustól júliusig a szabim.

Na a gyes mellett lehet dolgozni. Illetve a gyeded is beleszámít. Mindenképpen a 2010-es évet nézik a tgyásnál. MIvel ugye előző év. (én is 8 hós vagyok, szerdán fogok ez ügyben beszélni egy pasassal, majd utána jelentkezek, hátha okosabbak leszünk).

Én a helyedben azt csinálnám, hogy szépen kivenném a szabikat már akkor, mikor elkezdődik a gyes, és a munkaadódnak nem kell tudnia, hogy terhes vagy, majd pedig menj el táppénzre.

Ha azt akarod, hogy a gyedet is a 2010ből számolják, akkor a tgyás igényelni kell a szülés előtt egy hónappal, így a gyed igénylés 2011dec-re fog esni, tehát a tavalyi év a 2010 lesz. Ha csak januártól akarod kivenni a szabikat, és azt akarod, hogy a 2011es év számítson, az akkor is csak a gyedre fog érvényesülni, a tgyást mindenképp a 2010ből vonják, akkor a tgyást is csak júliusban igényeld, ha addig kitart a baba, mert akkor a gyed igénylése 2012 jan. lesz, tehát a tavalyi év a 2011 lesz.


Bocsi, azt hiszem bonyolult lett...

2010. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Ha nem akarna visszavenni...Szerintem muszáj fizetnie neked a táppénzt, hiszen mikor szabin vagy, akkor az rendes munkaállomány, és utána terhesen nem rúghat ki...

2010. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

2 évre 67 nap az szerintem sok.

33 nap az éves szabid?

2010. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én ehhez nem értek ne haragudj de nem is ez a lényege a kérdésemnek, hogy hány szabim van.

Annyit tudok, hogy talán a táppénzre jár a szabi és a gyed első évére.

lehet, hogy 57 nap.

tavasszal beszéltünk erről a munkáltatómmal, mármint akkor mondta a szabikat mennyi van.

Akkor azt mondta hogyha le akarom tölteni akkor a kisfiam ha betöltötte a 2 évet ez 2010.júl.28-án volt utána he elkezdem letölteni akkor okt.15-ig tart,júl.29-től a szabim.Ez 57nap.Akkor nem 67 nap bocsának.

De tényleg nem ez a lényeg most nekem...nem vagyok tb-s

2010. nov. 22. 17:47
 7/16 A kérdező kommentje:
De nem ez a variáció lett mert elmentem inkább gyes-re.Ez hosszú most a lényeg, hogy ismét babát várok így változott a helyzet.....
2010. nov. 22. 17:49
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves -es!

Már elkezdtem a gyest aug.-ban akkor még nem voltam ugyanis terhes. Úgyhogy ma jeleztem a munkáltatónak, hogy mi van...a többit leírtam fent, kértem adja ki a szabikat...de azt nem tudom ha nem mennek bele akkor mi lesz.

simán táppénzre nem éri meg mennem mert akkor az első 15 nap betegszabimból számolnák ki a gyedemet ha kiadnák akkor a szabik+a 15 nap betegszabi ami azért nem mindegy.

Szerdán én is bemegyek végül a tb-hez és kikérdezem, hogy mik lehetnek a lehetőségek ha nem adnák ki a szabikat!

köszi lányok

2010. nov. 22. 17:54
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsi az előző 2-esnek szólt!
2010. nov. 22. 18:26
 10/16 anonim ***** válasza:

2es vagyok


Ha nem adja ki a szabikat, akkor ki kell fizetnie, de az most neked nem lenne túl jó... (most)

de akkor ezek szerint már le is járt a szabid? Mert hogy azt írtad, okt.15ig volt.

Nálatok is csak szerdán van tb-s pasas? Lehet, hogy egy helyen lakunk? :)

2010. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!