Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP eredményt a nőgyógyász...

Az AFP eredményt a nőgyógyász vagy a védőnő elemzi ki? Ugye addig nem lehet 18 hetes UH-ra menni amíg nincs meg az AFP eredmény?

Figyelt kérdés
2008. jan. 12. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Az AFP eredményt a védőnő kapja meg, de én a magánorvosomhoz vittem kiértékelésre, ugyanis azt ő értékeli ki. Igen, csak utána ha megvan az eredmény mehetsz UH-ra.
2008. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az AFP eredményt a laborból a kórházba küldik és a kötelező 18 heti ultrahangkor kielemzik, összeegyeztetik az ultrahangon látottakkal és csak utánna kerül az én kezembe! A védőnő nem tud mit kielemezni,hiszen az AFP ultrahang nélkül semmit sem ér. Szerintem hívd fel a védőnőd és kérdezd meg,hogy nálatok ez hogy működik. Gratulálok a babához!
2008. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a klinikára megy az eredmény, de gondolom a laborban elemzik ki és az erdményt írják ki és küldik el. Sok esetben csak egy szám, a MOM érték (ennek még én is tudom a referencia tarományát, pedig nem vagyok doki)... Van ahol több értéket is rá írnak.

Vannak olyan helyek ahol az AFP eredmények a védőnőhöz mennek a hepatítisszel együtt. Valóban meg kell várni az eredményt az UH-hoz, mert ha nem egésszn stimmel az eredmény akkor alaposabb UH-t kell csinálni, esetleg genetikai tanácsadásra menni vagy hasonlók. De ha elsőre nem is jó az eredmény sem kell azonnal kétségbe esni, mert a vizsgálat eredménye nagyon sok mindentől függ, "könnyen" hibázhatnak a kiértékeléssel.

2008. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!