Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércukor-terhelés eredményem...

Vércukor-terhelés eredményem 120 perces 75 mg szőlőcukros oldat éhgyomri elfogyasztása után 8.0 mmol/l. A határérték, ha jól tudom, 7.8 mmol/L. Ezek szerint most terhességi cukros vagyok? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Terhelés előtt 4. 6 mmol/L.
2008. jan. 11. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt fogják mondani, hogy az vagy. Nekem 8.3 ra azt mondták.

Nekem is az éhgyomri mindig jó volt, és a reggeli (zsömle,tek v. víz) utáni is, így nem foglalkozom velük. Ez jelenthet alacsony glpükóz toleranciát is, de 2007-8-ban az a divat, hogy ijesztgetik a kismamákat. Ne tömd tele magad édességel, de szerintem már nem kell. Ezt olvasd el!

[link]

2008. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nem aggódnék a helyedben. Ezt az újfajta vércukorterhelést nemrég találhatták ki mert 5 éve mikor az első fiamat vártam ilyen nem volt, csak a zsömle meg tejivás volt a divat, de az is ostobaság, mert mi van ha valaki sose iszik tejet. A terhes nő vércukorszintjét azzal a terhelésel kellene megnézni ami élelmet minden nap eszik és hogy arra hogyan reagál a vércukorszintje.

Áhhh! És igaza van aki előttem írt a cukortolerancia totál figyelmen kívül hagyása mellett éhgyomorral várnak vizsgálatra hogy mire sorra kerülsz a laborban.......nem is érdemes belemenni.

Ha az éhgyomri vércukrod 4,6 mmol/l volt akkor nincs mitől aggódnod!

27 hetes kismama

2008. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!