Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Na ilyen is csak velem történi...

Na ilyen is csak velem történik. Pattanás, de hol? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A belső szeméremajkamon egy nagy bazi patti kijött. Már alig érem el, zuhanyzáskor éreztem. Még kinyomni se lehet, plusz ugye csak tükörben látom. Így fogok szülni? :( 39 hetes vagyok.
2010. nov. 14. 16:07
1 2
 1/11 Sipos Kriszta válasza:
60%
Én így 11 évesen nem tudok tanácsot adni, viszont szerintem menj el nőgyógyászhoz és nézesd meg magad, mert lehet hogy el is fertőződhet vagy akár komolyabb bajod is lehet.
2010. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi az aggódást, de egy pattanásból nem hiszem, hogy komoly bajom lehet.
2010. nov. 14. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is a dokit ajánlom, de ha messze van a nőgyógyászod, akkor szerintem a körzeti orvosnak, vagy a védőnőnek is megmutathatod. Biztos ők is tudnak segíteni neked.

Vagy, pedig az is egy lehetőség, ha a kozmetikusod segítségét kéred, amennyiben szoktál vele intim gyantát csináltatni.

Vigyázz magadra és könnyű szülést kívánok, és jó egészséget. :-)

2010. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem csak veled... nekem ugyanott, ugyanígy, bazi nagy, fehér közepű, vörös udvarú, annyi különbséggel, hogy én már szülés után pár héttel voltam.

Nem tudom, hogy mikor vetted észre, én egyik este fürdéskor. Másnapra már kisebb lett, harmadnapra pedig elmúlt, mint ha ott sem lett volna, nem is mertem piszkálni. Azelőtt sem és azóta sem volt ilyen.

Hát neked annyival rosszabb, hogy tényleg mindjárt itt a baba, de esetleg ha mész a dokidhoz, vagy NST-re, vagy hasonló említsd meg neki, ha addigra nem múlik el.

Gyors könnyű szülést, jó egészséget és holnapra elmúló "dudort" kívánok! :)

2010. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a dokinak, mert a pattanást gennykeltő baci okozza, nehogy szüléskor a babó fertőződjön.
2010. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Zuhanyzáskor éreztem, a párom szerint még nincs "közepe". Ki szabad nyomni, ha lesz?

A doki nem nevet ki? Kedden megyek nst-re. Ja és nem saját doki, olyanom nincs, szóval bent lesz még vagy 3-4 asszisztens is...

2010. nov. 14. 19:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy bazinagy,pont ahol neked.Kinyomtam,baromi gusztustalan volt,ilyet még sose láttam.Eléggé fájt,utánna érzékeny volt,mert jó sok genny kijött belőle.Esetleg megpróbálhatod te is,de ne a védőnőnek,háziorvosnak mutasd meg,csakis a nőgyógyásznak.


Pattanást,gennykeltő baci?????Ugyanmár...!

2010. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen gennykeltő baci... Nem a kisujjamból szoptam...



"Bőr – akné és gennyes pattanások keletkezése

Gyulladások a bőr zsírmirigyeiben. A túlzott zsír termelés miatt eltömődnek a kis kanálisok, amelyek a bőr felszínére vezetnek. Az eltömődött kanálisok környéken elszaporodik egy baktérium (Corynobacterium acnes), amely gyulladásos és gennyes pattanásokat idéz elő."



Én nem nyomnám ki a helyedben, az orvos meg csak ne nevessen ki, de nem is fog, ezen nincs semmi nevetséges. Mondjuk én is a nőgyógyászomhoz fordulnék, a háziorvossal azért "nem vagyok olyan viszonyban"... A nődoki meg tuti látott már ilyet.

2010. nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem pánik keltésként, de nekem már 2szer volt ilyen "pattanás" a belső szeméremajkamon, és az nem pattanás, hanem ciszta. A dokim mondta. Ne nyomogasd, hanem jegeld.


27 hetes Km

2010. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Bőr – akné és gennyes pattanások keletkezése

Gyulladások a bőr zsírmirigyeiben. A túlzott zsír termelés miatt eltömődnek a kis kanálisok, amelyek a bőr felszínére vezetnek. Az eltömődött kanálisok környéken elszaporodik egy baktérium (Corynobacterium acnes), amely gyulladásos és gennyes pattanásokat idéz elő."


A kifejezésed,hogy gennykeltő baktérium akkor sem állja meg a helyét.Én ezt tanultam,úgyhogy tudom.


Ügyesen guglizol,gratula! :D

2010. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!