Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt nálatok...

A terhesség alatt nálatok milyen vizsgálatokat végeznek és a hányadik héten?

Figyelt kérdés
4 hetes terhes vagyok. Már van egy 4 éves kisfiam. Szeretném mihamarabb megtudni, hogy egészséges-e a pici. Nálunk, Erdélyben tudom, hogy mit és mikor néznek. Nálatok alaposabbnak tűnnek, ezért kérem, hogy írjatok, ha tudtok. Köszi
2010. nov. 12. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

a legelső uh-tól kezdve a 12. hétig ún vitalitás uh hogy rendben fejlődik-e

12. héten I. labor vérvétel és genetikai ultrahang.

16. héten AFP vérvétel

18. héten genetikai uh

24. héten cukorterheléses vérvétel

28. héten II. laborvizsgálat

32. héten ultrahang

36-38- héten III. laborvizsgálat

hetente NST a szülésig.

2010. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

Csak az az , hogy én is szeretném ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni és ahol azt írtad, hogy "laborvizsgálat" nem igazán tudom, hogy mit foglal magában...

2010. nov. 12. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

vérvétel. ált. 4-5 kémcső + amikor megyünk havonta a védőnőhöz a tanácsadásra akkor vinni kell vizeletmintát is abban cukrot gennyet és fehérjét keresnek.


a 30. hétig havonta azután kéthetente kell tanácsadásra menni.

2010. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A várandósság elején, 6-8 hetesen van egy ultrahang a terhesség bizonyítására. Utána védőnő, aki havonta elküld vizelet vizsgálatra, ahol fehérjét, cukrot, urobilinogént, bilirubint, acetont, a PH-t, fajsúlyt és a nitritet nézik. Ezen kívül, első bejelentkezéskor csináltatnak vizelet tenyésztést is. A nőgyógyász rákszűrést csinál. Ezek után, 12. héten van egy genetikai ultrahang, utána leveszik a vért a kombinált teszthez, mellyel a down kór esélyét szűrik. 16. héten van az első rutin (AFP,TPHA, Hepatitis-B szűrés, vérkép, vércsoport meghatározás, orvosi vizsgálat)18. héten szintén genetikai ultrahang, ekkorra megvan az AFP és a down szűrés eredménye is. 25. héten II. rutin vérvétel(cukorterheléses vizsgálat,vérkép, ellenanyag szűrés) 30. héten III. rutin vérvétel, vérkép és ultrahang vizsgálat. 36. héten, Cervix tenyésztés és ellenanyagszűrés. 37. héten NST. 39. héten NST 2x 40. héten, kórházi felvétel. Közben havonta orvosi vizsgálat, ill. havonta a védőnő ellenőrzi a szívhangot, testsúlyt, vérnyomást. Ezek a vizsgálatok vannak Salgótarjánban. Ez megyénként, változhat.
2010. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Megpróbálom követni...

2010. nov. 12. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!