Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vagyok veszélyeztetett...

Miért vagyok veszélyeztetett terhes előző császármetszés miatt?

Figyelt kérdés

Most láttam a papíron,hogy veszélyeztetett kategóriába lettem sorolva az orvos szerint az előző császár miatt ami már lassan 6 éve volt.

Miért van ez így és mi gondot okozhat ez?

Van valami teendőm vele? Több pihenés meg hasonlók?


tegnap 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Laikus vagyok, tehát nem orvos, és még nem tartok a 2. Gyerek témánál, tehát komolyabban nem néztem utána, de sürgősségi császárom volt. Úgy gondolom, mindegy, mennyi idő telik el, a hegszetvalas esélye mindig ott lebeg, még ha pici is az esély ennyi idő utan, ezért írták rá.
tegnap 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hany eves vagy? Neha a kor miatt is ebbe a kategoriaba tesznek.

Nincs tobb teendod, amig az orvos nem mondja.

tegnap 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy 8 hetes vetélésem. Azt mondják egy az semmi. Mármint lehet teljesen véletlen és semmi befolyása a következő terhességekre, mégis veszélyeztetett van a papíron. De elég az is ha 35 felett vagy, vagy van egy pajzsmirigy alulműködés v IR.
tegnap 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert van egy lista, ami alapján be kell sorolni alacsony vagy magas rizikóba a várandósságot, és a listán pedig többek között szerepel az előzetes méhen végzett műtét is. De ez nem azt jelenti, hogy emiatt otthon kell feküdni, vagy ne dolgozhatnál vagy bármi egyéb.
tegnap 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy mi miatt volt császár az első.

Ha mondjuk hirtelen komplikáció miatt, akkor az fennállhat az új terhességnél is, ami veszélyes lehet rátok nézve már a várandósság alatt is, ha pedig valami természetes szülést kizáró alapbetegséged vagy hasonló van, az is okot adhat a fokozott óvatosságra. Erre pluszban jön még rá a hegszétválás veszélye (+esetleg az összenövések, ha lett olyan) és egyebek (pl. a korod, ha nem vagy túl fiatal).

Egyébként ezt majd a dokival egyeztesd, hogy mivel jár, pl. elmehetsz már a szívhang után egyből táppénzre, ha szeretnél, de ha csak óvatosságból kaptad, akkor lehet, hogy minimálisan több kímélet és óvatosság szükséges, semmi más.

Én a korom, alapbetegségeim és korábbi missed ab miatt lettem veszélyeztetett, de dokival konzultálva a 6. hónapig dolgoztam, tettem a dolgom. Ráadásul később az is kiderült, hogy a lepény rálógott a méhszájra, így a sétán kívül minden megerőltető mozgástól eltiltottak, de még így is teljes életet tudtam élni, és végül minden helytejött, természetes úton is sikerült szülni stb. Szóval ez nagyon egyedi, de amíg nem egyeztetsz a dokival, addig légy óvatos, ne most akard megváltani a világot (pl. ne most pakolj bútort és ne kezd új sportokba sem).

Boldog babavárást! :)

tegnap 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A többiek jól leírták. Alapvetően nincs ezzel teendőd, ez az orvosoknak jelzés. Ha gond lenne, fognak szólni. Kórelőzmény, életkor, alapbetegségek...ezek mind rizikó tényezők. De ez soha nem jelenti, hogy lesz is baj.
tegnap 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem kellene keverni a magas rizikójú várandósságot a veszélyeztetettel.

Attól, hogy magas rizikójú valaki a korábbi méhen végzett műtét miatt, még nem tekinthető automatikusan veszélyeztetettnek is.

A rizikóbesorolás csak arra vonatkozik, ki végezheti a gondozást; míg a veszélyeztetett állapot egészen más kategória.

tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy szimpla vetélés után is veszélyeztetett terhesség lett.

Semmi extra teendőm nem volt emiatt

tegnap 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
7-esnek egyébként igaza van, keveritek a szezont a fazonnal.
tegnap 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9!

Én (5. valaszoló) például alcsony rizikójú besorolást kaptam, mégis veszelyeztetett voltam, nem kevertem, ez két külön dolog.

(A rizikófaktoroknàk teljesen más kérdések voltak, pl. dohányzom-e és hasonlók.)

tegnap 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!