Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a terhességi hányinger?...

Milyen a terhességi hányinger? Hogy lehet kibírni, ha jelentkezik?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta rettegek a hányástól, nem gyakran hánytam életemben szerencsére, de amikor igen azokra az alkalmakra tisztán emlékszem és kb traumaként éltem meg. Egy kis hányingertől képes vagyok bepánikolni. Aztán az elmúlt időszakban volt alkalmam pár hányós betegséget összeszedni, már könnyebben vettem, mint gyerekkoromban, amikor már éreztem, hogy ki fog jönni akkor beletörődtem és átadtam magam az érzésnek, viszont nagyon nehezen hányok, szóval ebből rendszerint több órás kínlódás lett a WC felett, mire megkönnyebbültem és iszonyúan kikészített.

Van már gyerekem, nem tervezett baba volt, de csak azért nem, mert a hányásfóbiám miatt nem mertem belevágni, viszont nem is védekeztünk 100%-osan, mert szerettünk volna amúgy babát. Nagyon-nagyon szerencsés voltam, egyszer se hánytam a terhességem alatt, az első trimeszterben volt szagundor, émelygés, de csak kb 2 hétig, azt nehezen viseltem, ott rettegtem mikor leszek rosszabbul, de abszolút kibírható volt. Sokáig dolgoztam is. Szeretnénk kistesót viszont ugyanúgy bennem van a félelem, mert minden terhesség más és tovàbbra se tudom elképzelni, hogy ha napi szinten hánynék vagy folyamatos erős hànyingerem lenne megkönnyebbülés nélkül azt kibírnám. Ez nem egy betegség, amin 2 nap alatt túlvagyok, hanem hónapokig eltarthat és nem mondhatom azt, hogy köszi, nem bírom tovább. Akinek hányingere volt az állandó volt vagy voltak azért jobb időszakok? Tudtatok bármit csinálni a rosszullétek mellett vagy csak a wc felett görnyedni?


tegnap 09:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Na, igen, nálunk is 3 testvér közül én voltam a hányós gyerek. Minden betegségnél is alap volt+utazási betegség stb. Aztán kinőttem, de arra készültem, hogy én leszek az a "filmes terhes", aki eleve onnan tudja meg, hogy terhes🤣

Ehhez képest, mint írtam, semmi. Szóval szerintem is inkább attól függ, mennyire érzékeny valaki a hcg-re. Én az elején mérettem. Nagyon magas volt és jóval gyorsabban nőtt az elvártnál(esélyes, hogy ikreknek indult, de egy lett.) Nem csak nem hánytam,semmi más terhestünetem se volt. Nem is értettem, mások miről beszélnek.

#6

tegnap 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
10# annyit hozzatennek az egyéni erzekenyseghez, hogy az alap hormonhaztartas is közrejátszhat :) ez pedig eltérhet terhessegenkent a nőknél, itt is írta már valaki, hogy ebből a szempontból sem volt egyforma 2 terhessege. Nekem szerencsére egy deka rosszullétem nem volt anno a terhességem alatt, és akkor azt olvastam, hogy ha valaki pl sok évig fogamzásgátlót szedett előtte, az is közrejátszhat. Én hét évig szedtem, utána nagyon gyorsan teherbe estem, LEHET, hogy emiatt is úsztam meg.
tegnap 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én egyszer sem hánytam terhesen, de egyébként sem vagyok hányós, nem is emlékszem, mikor hánytam utoljára, talán oviban. A hányingerem viszont brutális volt az első 12-13 hétben. Nem bírtam semmilyen szagot elviselni, mert öklendeztem, csak hidegen tudtam bármit megenni, mert hányingerem volt mindentől... Nagyon sokat sírtam :')


De utána egy csapásra elmúlt.

tegnap 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok kimondottan az a hányós típus viszont a terhesség legelején körülbelül a hetedik- nyolcadik héig semmi bajom nem volt. Aztán valahogy a nyolcadik-kilencedik hét között elkezdődött ez a folyamatos hányinger aztán hányások. Nyugtattak hogy majd a 12 hét környékén elmúlik, hát most már a 13-at is túlléptem és még jobban hányok mint előtte. Volt olyan este hogy még a víz sem maradt meg bennem sem az étel, tehát 6 órás időtartam alatt szerintem vagy ötször hánytam sajnos. Jelenleg szedem a Vombee nevű gyógyszert, azt kell hogy mondjam hogy szinte majdnem hogy életmentő gyógyszer. Nem azt mondom hogy 100 százalékosan jól vagyok de azt kell hogy mondjam hogy tudok enni-inni ami bennem is megmarad és mellette eltünteti ezt a folyamatos öklendezést. Ahogy előttem is írták annyira magától jön ez a hányási időszak hogy nem tudsz vele mit kezdeni. Már ha neked is lesz ilyen időszak Kérdező.
tegnap 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!